Piaseczyńska Karta Mieszkańca

25738
Wzór nowej Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca 2020

Ruszył Program „Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca”. Skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Piaseczno, którzy rozliczają swój podatek dochodowy w Piasecznie

Piaseczno stara się nadążyć za wciąż rosnącymi potrzebami mieszkańców, których co roku przybywa blisko dwa tysiące. Niestety, nie wszyscy zgłaszają w urzędzie skarbowym zmianę swojego miejsca zamieszkania. – Aby pokazać, że zależy nam na komforcie życia naszych mieszkańców i aby zmobilizować tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na rozliczanie podatku na naszym terenie, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. Oferta Karty powinna przekonać osoby niezdecydowane oraz dać pewne przywileje tym, którzy od lat płacą swój podatek w Piasecznie – dodaje burmistrz.

Darmowe „eL-ki”

Na początek Program Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca oferować będzie darmowe przejazdy na liniach „L”, których organizatorem jest Gmina Piaseczno. – Będzie można z nich korzystać od 1 marca jeśli ZTM zdąży do tego czasu wyłonić operatora obsługującego linie L. Otwarcie ofert przetargowych zaplanowane jest na 22 lutego – mówi Tomasz Pawlak, kierownik Referatu Obsługi Karty Mieszkańca.

Dodatkowo, na nośniku będzie można zakodować bilet ZTM i używać karty tak, jak Warszawskiej Karty Miejskiej, doładowując ją w ten sam sposób.

Piaseczyńska Karta to również wygoda w korzystaniu z usług Biblioteki Publicznej. Dzięki integracji danych umieszczonych na karcie z systemem informatycznym, zapisanie się do biblioteki i wypożyczanie książek będzie bardzo ułatwione.

Dla kogo Karta Mieszkańca

Aby skorzystać z oferty, należy złożyć wniosek o wydanie karty. Można zrobić to przez Internet na stronie: www.karta.piaseczno.eu lub osobiście w siedzibie Referatu Obsługi Karty Mieszkańca przy ul. Puławskiej 5.

Przystępując do programu przez Internet do wypełnionego wniosku należy dołączyć aktualną fotografię oraz skan pierwszej strony zeznania podatkowego złożonego w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie. Po odbiór karty należy przyjść osobiście do Referatu.

Składając wniosek osobiście, zameldowani mieszkańcy Gminy Piaseczno oświadczają, że rozliczają swój podatek dochodowy na jej terenie. Karta w takim przypadku wydawana jest „od ręki”.

Z programu mogą skorzystać również osoby nie zameldowane na pobyt stały na terenie Gminy. W celu uzyskania karty, muszą one okazać pierwszą stronę formularza PIT za poprzedni rok rozliczeniowy złożonego w piaseczyńskim Urzędzie Skarbowym.

Dostarczona fotografia wraz z imieniem i nazwiskiem będzie nadrukowana na plastikową kartę posiadającą chip elektroniczny. Podczas osobistego składania wniosku będzie możliwość wykonania fotografii na miejscu lub jej zeskanowania. Papierowe wnioski można również złożyć w Urzędzie przy ul. Kościuszki 5, ale wtedy trzeba będzie zdecydować, czy karta odebrana ma zostać osobiście w siedzibie Referatu przy ul. Puławskiej 5, czy przysłana pocztą na adres wskazany we wniosku.

Kartę mogą otrzymać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci, w imieniu których wniosek składają rodzice lub opiekunowie prawni.

Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna jest dwa lata – po tym okresie trzeba będzie przedłużyć jej ważność, składając nowy wniosek przez Internet lub osobiście..

Rozwój programu

Serdecznie zapraszamy firmy, punkty usługowe i sklepy do przyłączania się do programu Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Podmioty chcące przystąpić do programu prosimy o przesłanie na adres mailowy karta@piaseczno.eu zgłoszenia zawierającego dane firmy oraz propozycję ulg i rabatów dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Po otrzymaniu maila Referat Obsługi Karty Mieszkańca skontaktuje się w celu dalszych uzgodnień.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.karta.piaseczno.eu w zakładce Partnerzy.

Partner programu uprawniony będzie do skorzystania ze specjalnie przygotowanego pakietu promocyjno-reklamowego.

– Mamy nadzieję, że zaproponowany przez nas program przypadnie do gustu mieszkańcom i będą z niego chętnie korzystać. Chcemy aby jedna karta niosła za sobą wiele korzyści dla mieszkańców i dla gminy – wyjaśnia Burmistrz Zdzisław Lis.

Szczegółowy regulamin Programu oraz aktualności dotyczące Karty dostępne są pod adresem: www.karta.piaseczno.eu