Kinder Joy of moving Alternatywne Lekcje WF w Szkole Podstawowej w Józefosławiu
foto archiwum organizatorów wydarzenia

W ramach międzynarodowego programu Kinder Joy of moving Alternatywne Lekcje WF, uczniowie klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych z wykorzystaniem interaktywnych symulatorów. Zajęcia odbyły się w dniach 3-4 listopada 2021 roku i prowadziła je Fundacja Moniki Pyrek.

Zgodnie z hasłem towarzyszącym przedsięwzięciu – NIECH RADOŚĆ ZAWSZE WYGRA! zajęcia oparte były przede wszystkim na zabawie oraz radości jaką wyzwala aktywność fizyczna. 3-krotna medalistka mistrzostw świata oraz 4-krotna olimpijka w skoku o tyczce Pani Monika Pyrek z 15-sobowym zespołem trenerów przygotowała 10 stanowisk ćwiczeń w formie obwodu stacyjnego. Po motywujących do aktywności słowach Mistrza Sportu, rozgrzewce młodzież sprawdziła swoje umiejętności sportowe na atrakcyjnych sportowych stanowiskach. Uczniowie mieli do dyspozycji m.in. ruchomą ścieżkę wspinaczkową; refleksomierz, sprawdzający czas reakcji, trasę sprinterską z wykorzystaniem fotokomórek; stację narciarską, wioślarską, rowerową. W pierwszym dniu sportowych zmagań rangę wydarzenia podniosła obecność Gościa Specjalnego. Pani Agnieszka Kobus-Zawojska; srebrna i brązowa medalistka olimpijska w wioślarstwie opowiedziała o swojej sportowej przygodzie, pokazała medale olimpijskie oraz udzielała instruktażu poprawnej techniki wiosłowania na trenażerze wioślarskim.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu była nauczycielka wychowania fizycznego Pani Julita Ilczyszyn. Przy zaangażowaniu dyrekcji i zespołu nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu udało się sprawić wiele radości uczniom. Ogromną pomocą w realizacji przedsięwzięcia było wsparcie I Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pani Hanny Kułakowskiej-Michalak. Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie Pan Marek Frącz przyczynił się do sprawnego zorganizowania noclegów dla całej ekipy Fundacji Moniki Pyrek.