Klimatycznie a oszczędnie

1208
Świąteczne iluminacje w Piasecznie
foto Marcin Borkowski

Gmina Piaseczno zdecydowała o uruchomieniu w tym roku świątecznych iluminacji. Będą one jednak świeciły krócej – tylko do 6 stycznia 2023 roku.

Kończy się instalacja świątecznych iluminacji w Piasecznie. Na ulicznych i parkowych latarniach pojawiły się świecące ozdoby, na skwerze Kisiela ustawiono bardzo lubianą przez mieszkańców bombkę a na rynku na uroczyste zapalenie światełek podczas Kiermaszu Świątecznego czeka choinka. Wszystkie świąteczne ozdoby, które ozdabiają centrum miasta zostały kupione w ubiegłych latach i zostały zamontowane przez pracowników Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych. Ledowe światełka zużywają niewiele prądu, a w grudniu gmina Piaseczno korzysta jeszcze z niższych cen energii w obowiązującej do końca 2022 roku umowie. Zdecydowaliśmy się więc na zapewnienie mieszkańcom świątecznego nastroju w przestrzeni miejskiej, ale w krótszym okresie. W tym sezonie iluminacje będą działały tylko do 6 stycznia.

Mamy nadzieję, że świąteczne ozdoby w przestrzeni miejskiej sprawią mieszkańcom przyjemność i pomogą stworzyć świąteczną atmosferę.