Klub Podróżnika po Polsce: Mazowiecka egzotyka na wyciągnięcie ręki

230

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Klub Podróżnika po Polsce.

W czwartek 7 grudnia, o godzinie 17:30 w czytelni Biblioteki Głównej Adrian Pogorzelski pokarze nam „egzotyczną” stronę Mazowsza.

„Mazowsze w sercu Polski wydaje się całkiem dobrze poznane, mało zaskakujące. Można powiedzieć – oczywiste. Ale to tylko pozory! Uważnych odkrywców, lubiących wędrować poza szlakiem, zapraszamy na spotkanie w poszukiwaniu zaginionych kultur, miast, zamków… Opowiemy Wam o wandalskich hutnikach i wojownikach, „amazonkach” znad Wisły, pierwszych śladach chrześcijaństwa na ziemiach polskich, które zostały odkryte na terenie woj. mazowieckiego, o książętach mazowieckich i tajemniczym smoku, czy też o zamkach czy osadnikach z Fryzji i Flandrii, którzy zamieszkali nad Wisłą. W czasie tego spotkania poczujemy się jak na wyprawie Percego Fawcetta w poszukiwaniu Eldorado. Z tą różnicą, że mazowiecką egzotykę mamy na wyciągnięcie ręki, potrzeba tylko uważności!”…

Adrian Pogorzelski
Artykuł Klub Podróżnika po Polsce: Mazowiecka egzotyka na wyciągnięcie ręki pochodzi z serwisu Biblioteka Publiczna w Piasecznie.

Źródło: Biblioteka Publiczna : Klub Podróżnika po Polsce: Mazowiecka egzotyka na wyciągnięcie ręki