Klub Sportowy X Fight Piaseczno na Mistrzostwach Polski

103
Zawodnicy Klubu Sportowego X Fight Piaseczno na Mistrzostwach Polski
Foto : Marcin Przybylski

W dniach 12-14 kwietnia 2024 r. w Będzinie spotkała się czołówka polskich kickboxerów, aby powalczyć o miano najlepszych w Polsce. Blisko tysiąc zawodników, z ponad 100 klubów, rywalizowało w 4 grupach wiekowych. Wśród nich znaleźli się zawodnicy Klubu Sportowego X Fight Piaseczno.

Weterani, Seniorzy i Juniorzy toczyli pojedynki w formułach Pointfighting i Light contact natomiast Kadeci w formule Kick Light.

Zawody rozpoczęły się od walk w Pointfightingu. W tej formule zawodnikom X Fight udało się wywalczyć 7 medali. Mistrzami Polski zostali Mariusz Niziołek oraz Sebastian Jędraś. Najwięcej emocji przyniosły pojedynki Bartosza Dobrowolskiego i Adama Bachmana, którzy, w swoim debiutanckim występie w juniorach, zdobyli srebrne medale i zostali Wicemistrzami Polski. Na trzecim miejscu podium stanęły dziewczyny: Natalia Woińska, Felicja Kubicka i Izabella Dąbrowska.

W formule Light contact zawodnicy KS X Fight stanęli na podium aż sześć razy. Podobnie jak w Pointfightingu Mariusz Niziołek i Sebastian Jędraś nie dali szans swoim przeciwnikom i zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych. Wśród juniorów bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Dobrowolski, który w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej wywalczył brązowy medal. Na trzecim stopniu podium uplasowały się również trzy juniorki z klubu X Fight: Daria Niciporuk, Oliwia Maj i Felicja Kubicka. O włos od medalu była Izabella Dąbrowska i Adam Bachman, którzy minimalnie przegrali swoje pojedynki ćwierćfinałowe i odpadli z turnieju. Klub X Fight, w formule Light contact, zdobył trzecie miejsce w rywalizacji klubowej na tym turnieju.

Kadeci, czyli najmłodsza grupa wiekowa, rywalizowała w Będzinie o tytuły Mistrzów Polski w formule Kick Light. Zawodniczki z Piaseczna: Julia Marczyńska i Julia Węgrzyn miały 100% skuteczności w swoich walkach i obie zostały Mistrzyniami Polski w tej formule.

Wszystkim Zawodnikom i Trenerom Klubu X Fight gratulujemy świetnych wyników!