Kolejny etap prac na ul. Geodetów

3693
Kolejny etap prac na ul. Geodetów. Na zdjęciu koparka na ul. Geodetów
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Od najbliższego poniedziałku 10 stycznia wykonawca planuje rozpoczęcie prac na kolejnym odcinku ulicy Geodetów – od ulicy Ogrodowej do Wiejskiej.

Firma Fal-Bruk, wykonawca przebudowy ulic Geodetów, Energetycznej i Rubinowej, informuje, że od 10 stycznia 2022 roku rozpocznie się frezowanie nawierzchni ul. Geodetów na odcinku około 200-300 metrów od skrzyżowania z ul. Wiejską w kierunku ul. Puławskiej. Na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Wiejskiej budowany będzie wodociąg, kanalizacja deszczowa oraz wpusty deszczowe. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

– W początkowym etapie prac na każdym odcinku dojazd do posesji jest utrudniony ze względu na konieczność wykonania głębokich wykopów – wyjaśnia wiceburmistrz Robert Widz. Po wykonaniu prac podziemnych droga jest utwardzona do stanu, który umożliwia przejazd.

– Trzeba jednak pamiętać, że po utwardzeniu drogi pierwszą warstwą asfaltu to wciąż jest teren budowy, na którym trwają dalsze prace, zwłaszcza na pasie przeznaczonym na ciąg pieszo-rowerowy, dlatego apelujemy o zachowanie maksymalnej ostrożności i cierpliwości – zaznacza wiceburmistrz.