PLAKAT ZAKOPOWER W PIASECZNIE 2023
Koncert Zakopower w Piasecznie

W sobotę 30 września 2023 roku o godz. 20.00 zapraszamy na koncert zespołu Zakopower, który odbędzie się na parkingu miejskim w Piasecznie (między ul. Sierakowskiego a Zgoda). Połączenie folkowej „duszy” z rockowym „ciałem” to przepis na sukces, a przy tym gwarancja niesamowitego koncertu. Wstęp wolny, zapraszamy!

Zakopower to zespół wykonujący muzykę folkową z elementami rocka i jazzu, założony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Producentem oraz kompozytorem nagrań Zakopower jest Mateusz Pospieszalski, a twarzą i liderem zespołu – Sebastian Karpiel-Bułecka. Grupę tworzą również: Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc, Piotr Rychlec, Kacper Stolarczyk, Michał Trąbski, Dominik Trębski i Bartosz Nazaruk. Nazwa zespołu nawiązuje do miasta Zakopane. Grupa ma na swoim koncie już osiem płyt, a każda z nich cieszy się ogromną popularnością i uznaniem słuchaczy.

Twórczość formacji charakteryzuje się kompozycjami zawierającymi elementy rocka i jazzu. To połączenie góralskiej tradycji i folkowych instrumentów z groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Producentem i kompozytorem zespołu odpowiedzialnym za oryginalne brzmienie jest Mateusz Pospieszalski, który wraz z twarzą i głosem grupy – Sebastianem tworzy niepowtarzalny duet.

Obecnie Zakopower posiada niezliczoną liczbę entuzjastów na całym świecie. Regularnie koncertuje, występuje na prestiżowych europejskich festiwalach, a także rozwija swoją działalność muzyczną na pozostałych kontynentach. Zespół odbywa liczne trasy koncertowe, promując przy tym kulturę Skalnego Podhala w kraju i na świecie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w koncercie!

Uwaga! Informujemy, że z uwagi na rozkładanie sceny na koncert w dniach 29-30 września 2023 roku będzie zamknięta mała część parkingu miejskiego. W dniu koncertu zamknięta będzie również duża część parkingu. Prosimy mieszkańców o nieparkowanie samochodów w tym terminie. Dziękujemy!

Zakaz parkowania będzie dotyczył również ulicy Rynkowej, na której będą się zatrzymywały autobusy linii lokalnych L. Przystanek URZĄD MIASTA 53 zlokalizowany w zatoce parkingowej przy ulicy Rynkowej będzie obowiązywał jako stały dla linii L-2L-5L12L13L17L19L23L24L25L32 L52 w dniach 29 i 30 września 2023 r.

Więcej informacji: ZAKOPOWER W PIASECZNIE.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/618048033090625