Kończymy piąty sezon Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego

2431
Systemy PRM (Piaseczyński Rower Miejski), WRP (Warszawski Rower Publiczny) oraz KRM (Konstanciński Rower Miejski) są już kompatybilne
foto Marcin Borkowski

Koniec listopada to tradycyjnie koniec wypożyczenia rowerów miejskich. W nowym roku czeka nas mała rewolucja – w Piasecznie pojawi się rower IV generacji.

W dniu 30 listopada 2022 roku zakończy się już piąty sezon Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego. W tej chwili na terenie gminy działa 6 stacji: Dworzec PKP (ul. Dworcowa), Centrum (obok sądu przy ul. Kościuszki), Stadion Miejski (ul. 1 Maja), Górki Szymona (aleja Brzóz), Józefosław (róg ul. Cyraneczki i Julianowskiej) oraz najnowsza, uruchomiona we wrześniu 2020 roku – Słowicza (róg ulic Jarząbka i  Żytniej). To właśnie z tej ostatniej stacji w ubiegłym roku rowery wypożyczane były najczęściej – blisko 2500 razy. Łącznie w 2021 roku Piaseczyński Rower Miejski odnotował ponad 10 tysięcy wypożyczeń. Dane za rok 2022 będą dostępne w najbliższych tygodniach.

Wraz z końcem 5 sezonu PRM żegnamy też rowery miejskie w dotychczasowej formie. Zgodnie z rozstrzygniętym niedawno przetargiem, od marca 2023 roku w Piasecznie pojawi się rower miejski IV generacji. Rowery będą obsługiwane w pełni przez aplikację na telefon, niemniej jednak nadal będzie je można wypożyczać i zwracać tylko z wyznaczonych stacji. Firma Nextbike Polska S.A., z którą Gmina Piaseczno podpisała umowę na obsługę Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego do końca 2025 roku, do końca lutego 2023 roku ma czas na przygotowanie stacji i rowerów do funkcjonowania w nowych standardach.

Logo rowerowe Piaseczno