Kulturalni dla WOŚP

2942

AKTUALIZACJA 30.01.2022 r.

UWAGA! W związku z alertami pogodowymi, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników oraz wykonawców, główne wydarzenie na targowisku miejskim w Piasecznie zostaje ODWOŁANE! Koncert zespołu Ex Maanam o godz. 19.00 zostaje przeniesiony do sali widowiskowej CEM przy ul. Jana Pawła II 55 (wejście od strony Biblioteki Publicznej). Ze względu na sytuację epidemiologiczną, będziemy prosić o okazanie paszportów covidowych. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w sali koncertowej w CEM, prowadzona będzie transmisja online koncertu exMaanam na Facebooku: www.fb.com/CentrumKulturyPiaseczno.

Dorzuć się do eSkarbonki Sztabu WOŚP Piaseczno eskarbonka.wosp.org.pl/ftnq7aJak co roku Centrum Kultury w Piasecznie oraz Gmina Piaseczno grają na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po zeszłym roku, kiedy finał WOŚP odbywał się online, wracamy do koncertów i wydarzeń plenerowych. Tym razem koncert finałowy WOŚP, odbędzie się na terenie targowiska miejskiego przy ul. Jana Pawła II 59.

W niedzielę 30 stycznia 2022 roku w ramach 30. finału WOŚP wystąpi młody, magnetyzujący zespół Carol Markovsky i piaseczyński Teatr Ognia Etnimus. Gwiazdą wieczoru będzie exMAANAM – grupa złożona z muzyków legendarnego Maanamu i wykonująca największe jego hity. Jak co roku na zakończenie koncertu puścimy światełko do nieba.

Poza koncertem finałowym Centrum Kultury przygotowało szereg wydarzeń towarzyszących. 28 stycznia odbędzie się Świeczowisko-Wośpowisko, podczas którego będzie można zamówić ulubiony utwór i wspomóc puszkę WOŚP. Od poniedziałku 24 stycznia do niedzieli na FB Klubu Kultury w Zalesiu Górnym będą się odbywać licytacje dzieł grupy artystów wizualnych MŁYN. Zaś w niedzielę 30 stycznia od godziny 12.00 odbędzie się WOŚP w Józefosławiu, czyli występy artystyczne i aukcje przy Klubie Kultury w Józefosławiu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach i wsparcia zbiórki na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Dorzuć się do eSkarbonki Sztabu WOŚP Piaseczno eskarbonka.wosp.org.pl/ftnq7a

Sprawdźcie licytacje, które przygotował Sztab WOŚP Piaseczno: allegro.pl

Ilustracja z plakatów wydarzeń w ramach 30. finału WOŚP. Kulturalni dla WOŚP 2022

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa gra z Orkiestrą i swoimi działaniami wesprze finał WOŚP. 30 stycznia 2022 roku w godzinach 10.00-16.00 na placu Piłsudskiego pojawi się torowisko, po którym każdy chętny będzie mógł przejechać się drezyną ręczną. Biletem będzie orkiestrowe serduszko, które można otrzymać zasilając skarbonkę wolontariusza WOŚP. Przyjdź w niedzielę na piaseczyński rynek i wspomóż Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Ilustracja. Przejedź się drezyną w ramach 30. finału WOŚP
foto archiwum Piaseczyńsko – Grójeckiej Kolei Wąskotorowej

W akcję zbiórki na rzecz WOŚP włącza się też Klub Motocyklowy WOŚP i Gremium MC Piaseczno. Przy ul. Towarowej 26 w Piasecznie, będą częstować wolontariuszy kawą, herbatą, natomiast podczas wielkiego finału na targowisku miejskim w Piasecznie, będzie można sobie zrobić zdjęcie z motocyklami i oczywiście motocyklistami.