“Lato w mieście” 2019

689
Lato w mieście

Za nami pierwsze trzy tygodnie wakacji, podczas których gmina Piaseczno zorganizowała w placówkach szkolnych zajęcia dla dzieci.

Jak co roku akcja „Lato w mieście” cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponad 1000 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Piaseczno wzięło udział w zajęciach edukacyjnych, naukowych, sportowych oraz profilaktycznych.

Wachlarz zajęć został przygotowany i dostosowany przez koordynatorów akcji do potrzeb i możliwości każdej placówki. Oprócz gier i zabaw w szkołach zorganizowano również wycieczki wyjazdowe do kina, parku trampolin, na salę zabaw czy basen. Ponadto uczniowie wzięli udział w  warsztatach ceramicznych i cukierniczych, zajęciach sportowych i rekreacyjnych m.in. z judo, oraz w wycieczkach edukacyjnych. W tym roku na wypoczynek letni naszych młodych mieszkańców organizowany przez szkoły, gmina przeznacza ponad 318 tys. zł.

W czasie wakacji gmina organizuje również kolonie z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży spełniających kryteria wsparcia w postaci letniego wypoczynku.  180 dzieci spędzi dwa tygodnie w górach lub nad morzem. Łączny koszt organizacji tych kolonii poniesiony przez gminę wyniesie ok. 269 tys. zł.

Pierwszy turnus rozpoczął się w dniu dzisiejszym i mam nadzieję, że dzieci wrócą wypoczęte i zadowolone – mówi Hanna Kułakowska- Michalak, I zastępca burmistrza. Za organizację akcji „Lato w mieście” odpowiada szereg osób. Dziękuje Wydziałowi Spraw Społecznych, dyrektorom, koordynatorom oraz wychowawcom- to dzięki waszemu zaangażowaniu i dobrze wykonanej pracy mogliśmy uatrakcyjnić naszym młodym mieszkańcom wakacje i sprawić, że spędzili je aktywnie a przede wszystkim bezpieczne- dodaje wiceburmistrz.

Zapraszamy dzieci do udziału w zimowej odsłonie akcji „Zima w mieście”, która odbędzie się już na początku przyszłego roku.