Licytacja szalików z akcji yarnbombing na rzecz WOŚP

602

Zapraszamy do licytacji szalików z akcji yarnbombing na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jesienią 2018 członkowie Stowarzyszenia “Ciąg Dalszy Nastąpi” zainicjowali akcję ubrania w szaliki metalowych odlewów rzeźb Józefa Wilkonia, które stoją w różnych punktach miasta. Skrzyknęli grupę zapalonych rękodzielniczek, które w tajemnicy przed całym miastem po nocach dziergały szaliki w różnych kolorach, rozmiarach i ściegach. Żadna z nich nie dostała ścisłych wytycznych i dlatego każdy szalik jest zupełnie inny, niepowtarzalny i wyjątkowy. A najbardziej wyjątkowe w nich jest to, że nosiły je zwierzęta światowej sławy artysty, a teraz możecie nosić je Wy. Późną jesienią szaliki zostały zdjęte, wyprane i teraz wystawiamy je na aukcję WOŚP z nadzieją, że w ten sposób zrobimy ten świat chociaż trochę lepszym.

Na aukcji charytatywni.allegro.pl/szalik-lwicy możecie zakupić szal Lwicy. Jest długaśny (prawie 210 cm długości i ok. 25 cm szerokości) i bardzo energetyczny. Jego stan jest praktycznie idealny, nikt nie powie, że nocami Lwica przechadzała się w nim po mieście.

Na aukcji charytatywni.allegro.pl/szalik-lwiatka możecie zakupić szal Lwiątka. Ma około 175 cm długości i ok. 20 cm szerokości. Jego stan jest dobry, ale niesforne lwiątko pozaciągało go troszkę pazurami.

Na aukcji charytatywni.allegro.pl/szalik-dzika możecie zakupić szal Dzika z Zakątka Kultury. To nasz najdłuższy szalik – ma około 270 cm długości i ok. 32 cm szerokości ale ścieg użyty do jego zrobienia powoduje, że puszczony luźno robi się węższy – ok. 22 cm. Jego stan jest bardzo dobry, widać, że nocami Dzik przechadzał się po mieście z godnością a nie latał jak dziki.

Na aukcji charytatywni.allegro.pl/szalik-hipopotama możecie zakupić szal Dużego Hipopotama. Ma prawie 160 cm długości, ale mimo, że jest dosyć krótki, nadrabia szerokością (38 cm) i jest naprawdę grubiutki i cieplutki.  Jego stan jest dobry, ale Hipopotam zszargał nieco końcówki. Widocznie przydeptywał je na spacerach.

Na aukcji charytatywni.allegro.pl/szalik-hipopotamka możecie zakupić szal Małego Hipopotama. Ma około 180 cm długości (razem z pomponami) i około 20 cm szerokości.  Jest zrobiony bardzo luźnym splotem i może dlatego małemu hipciowi udało się go mocno pozaciągać (ale włóczka nie jest rozerwana). Tak, maluchy nie wiedzą jeszcze do czego służą szaliki i mały Hipopotamek, podobnie jak Lwiątko, zostawił swój szalik w nie najlepszej kondycji. Ewidentnie służyły im do zabawy.

Na aukcji charytatywni.allegro.pl/szalik-cdn możecie zakupić szal, którego nie nosiło żadne zwierzę. Jest całkiem nowy, powstał jako zwieńczenie “szalikowej akcji”, ale od razu z myślą o wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został wykonany przez jedną z założycielek Stowarzyszenia “Ciąg Dalszy Nastąpi”, która, co prawda, wielkiego doświadczenia w robieniu na drutach nie ma, ale nadrabia zaangażowaniem i pasją. Szalik ma około 230 cm długości, 33 cm szerokości i frędzelki. Wykonany z akrylowej włóczki Madam Tricote Tango Batik. Jest gruby, długi i przytulny. Kolorystyka odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Wszystkie aukcje: charytatywni.allegro.pl/yarnbombing

Stowarzyszenie C.D.N.

Informacja o akcji: kolorowo, włóczkowo, szalikowo – yarnbombing w Piasecznie.