List Burmistrza Piaseczna do mieszkańców w sprawie Spisu Powszechnego 2021

600

Szanowni Państwo, mieszkańcy Miasta i Gminy Piaseczno

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całej Polski realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w naszej gminie.

Mając świadomość powagi obecnej, trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji, podczas której na pierwszym miejscu jest troska o zdrowie, dołożono wszelkich starań, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Dlatego też przyjęte obecnie metody udziału w spisie wykluczają konieczność kontaktu osobistego z osobami z zewnątrz.

Podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy poprzez aplikację dostępną na stronie spis.gov.pl. W ten sposób możemy wypełnić obowiązek spisowy w domu, w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Mieszkańcy naszej gminy, którzy chcą dokonać samospisu, a nie mają dostępu do komputera lub internetu, mogą skorzystać ze sprzętu komputerowego udostępnionego w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, jednak należy wcześniej umówić się na wizytę, dzwoniąc na numer telefonu: 22 70 17 500.

Drugą wygodną i bezpieczną opcją jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, która działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

Rachmistrzowie włączą się do prac spisowych w późniejszym terminie i w pierwszej kolejności, ze względu na sytuację epidemiczną, będą się kontaktować z niespisanymi osobami telefonicznie.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadza Główny Urząd Statystyczny. Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie spis.gov.pl.

Daniel Putkiewicz
Gminny Komisarz Spisowy w Piasecznie

Logo NSP Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Podstrona na temat spisu: Powszechny Spis Ludności i Mieszkań.