networking w Centrum Przedsiębioroczości w Piasecznie. Na zdjęciu grupa osób.
Spotkanie networkingowe w Centrum Przedsiębioroczości w Piasecznie / foto Archiwum MGOPS

Klub Integracji Społecznej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piasecznie otrzymał tytuł „Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej 2023” w kategorii „Reintegracja”.

Konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego ma na celu wyłonienie i uhonorowanie wyróżniających się podmiotów ekonomii społecznej, firm i instytucji oraz osób wspierających i zaangażowanych w rozwój i propagowanie ekonomii społecznej na Mazowszu. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem, wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń, co świadczy o dynamicznym rozwoju sektora ekonomii społecznej w regionie.

– Tym bardziej cieszy nas zwycięstwo naszego Klubu Integracji Społecznej  w jednej z konkursowych kategorii – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz.

Jak informuje organizator konkursu – Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, po przeprowadzeniu starannej oceny i analizy zgłoszeń, wybrano zwycięzców w poszczególnych kategoriach: Rozwój, Reintegracja, Odpowiedzialność, Osobowość, Odkrycie i Super Marka.

– Jesteśmy niezmiernie dumni z wyróżnienia dla naszego Klubu Integracji Społecznej, ponieważ jest ono dowodem na to, że posiadamy dobrze przygotowaną ofertę w zakresie usług społecznych oraz że nasza praca i starania przynoszą widoczne efekty, a zaangażowanie naszych pracowników zdobyło uznanie w tak prestiżowym konkursie – mówi Wioletta Urban, dyrektor MGOPS w Piasecznie.

– MGOPS Piaseczno ponownie pokazuje, że wychodzi poza schematy, działa w wielu obszarach i cały czas się rozwija i staje się swoistym Centrum Usług Społecznych – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz. – Wyróżnienie w konkursie „Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej 2023” jest wspólnym sukcesem samorządu oraz mieszkańców uczestniczących w zajęciach organizowanych między innymi w Centrum Przedsiębiorczości czy Centrum Aktywności Seniora – Przystań Pod Klonami.

Więcej na temat działań Klubu Integracji Społecznej można przeczytać w artykule: Projekty realizowane w Klubie Integracji Społecznej w Piasecznie.

Piaseczno_spoleczne logo