Miejska gra terenowa i piknik rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny
Miejska gra terenowa i piknik rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny

14 maja 2023 roku w godz. 12.00-18.00 Akademia Rodziny organizuje Miejską Grę Terenową i Piknik Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. Miejsce: skwer Kisiela (start gry terenowej) oraz Stadion Miejski GOSIR przy ul. 1 Maja 16 w Piasecznie (piknik rodzinny).

Zapraszamy wszystkie dzieci razem z rodzicami lub opiekunami na Miejską Grę Terenową SuperMoce ma każdy ZWIERZ. Czy Wasza Rodzinka TEŻ?! Start gry: skwer Kisiela. Trasa  gry poprowadzi rodziny prosto na Piknik Rodzinny, zlokalizowany na Stadionie Miejskim GOSIR.

“SuperMoce ma każdy ZWIERZ. Czy Wasza Rodzinka TEŻ?!” to gra terenowa dla rodzin z dziećmi, która w zabawnej i rozrywkowej formie porusza ważne tematy – profilaktykę hejtu i uzależnień, wzmocnienie poczucia sprawczości i życzliwości wśród dzieci – przy okazji, pogłębiając relacje rodzinne za sprawą wspólnego, atrakcyjnego czasu.

Rejestracja na grę będzie możliwa w punkcie – start na skwerze Kisiela w godz. 12.00-15.30. Udział jest bezpłatny.

Trasa gry zaprowadzi uczestników prosto na Piknik Rodzinny, gdzie będzie można:

  • wziąć udział w kilku Eko-Warsztatach
  • poskakać na dmuchańcach
  • oraz pograć na wielkoformatowych grach planszowych XXL!

Miejska Gra Terenowa “SuperMoce ma każdy ZWIERZ. Czy Wasza Rodzinka TEŻ?!” to 5 niezależnych stacji, rozwijających różne umiejętności, po których podróżują rodzinne zespoły. Każda stacja to inna tematyka oraz skojarzenie z SuperMocą zwierzaka, co ułatwia dzieciom przyswojenie informacji i utożsamienie się z  daną cechą. Wśród stacji gry znajdziecie:

  • “Życzliwy jak Miś” – to stacja z zakresu profilaktyki hejtu i agresji, gdzie dzieci uczą się empatii, życzliwosci i pomagania innym.
  • “Zdrowy jak Byk” – porusza problem profilaktyki uzależnień behawioralnych. Tu dzieci pochłaniają wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, siecioholizmu i fonoholizmu oraz właściwego zachowania w sytuacjach kryzysowych (np. pożar, alarm w szkole, opieka nad omdlałym).
  • “Zwinny jak Zając” – daje okazję do wyhasania się drużynowo i rodzinnie w sztafecie ze zdrową rywalizacją i nastawieniem na budowanie współpracy.
  • Pracowity jak Pszczółka” – rozwija kreatywność i współpracę poprzez wspólne tworzenie zwierząt z plastra drewna.
  • “Mądry jak Sowa” – ta stacja rozwija kompetencje przyszłości – logiczne myślenie i kreatywność – w formie łamigłówek, zadań z tworzenia wyrazów i matematyki.

Gra zostanie zorganizowana w ramach projektu Akademia Rodziny. Scenariusz i realizacja: natrzepaku.pl.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/792694578938962

Plakat Miejska gra terenowa i piknik rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny
Miejska gra terenowa i piknik rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny