Minuta ciszy dla ofiar pandemii

1025
Minuta ciszy dla ofiar pandemii, foto: Gazeta Wyborcza
Minuta ciszy dla ofiar pandemii, foto: Gazeta Wyborcza

Piaseczno uhonoruje ofiary pandemii – 12 marca 2021 roku w samo południe uczcimy symboliczną minutą ciszy pamięć Polek i Polaków zmarłych na COVID-19.

W piątek 12.03. minie dokładnie rok od dnia, w którym Główny Inspektorat Sanitarny potwierdził pierwszy zgon osoby zakażonej koronawirusem. Przez 12 miesięcy choroba kosztowała życie 46 tysięcy Polaków, w tym wielu mieszkańców gminy Piaseczno. Solidarnie bierzemy udział w akcji zorganizowanej przez dziennikarki i dziennikarzy Gazety Wyborczej www.facebook.com/events/350745282835474/

Znajdujemy się w centrum potężnego kryzysu społecznego. Pandemia nie tylko zabiera życie. Rujnuje zdrowie, wystawia na ciężką próbę relacje międzyludzkie, wywraca do góry nogami gospodarkę i niszczy system opieki zdrowotnej. W dramatycznej sytuacji znajdują się pracujący na pierwszej linii frontu medycy. Na naszych oczach bankrutują dobrze dotąd prosperujące duże firmy i niewielkie przedsiębiorstwa. Trudne chwile przeżywają rodziny odcięte od swoich bliskich, dzieci siedzące miesiącami w domach. Samotni ludzie stali się jeszcze bardziej samotni.

– Gmina Piaseczno przyłącza się do tej akcji, ponieważ pandemia dotyka każdego z nas. Apeluję do mieszkańców naszej gminy, aby w piątek o godzinie 12.00 zatrzymali się na chwilę, gdziekolwiek będą w tym czasie. Uczcijmy w ten sposób tych wszystkich, którzy odeszli z powodu pandemii – powiedział burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.