Mistrzostwa Mazowsza w Mini Siatkówce Kinder+ w Józefosławiu

520
Mistrzostwa Mazowsza w Mini Siatkówce Kinder+ w Józefosławiu

Kinder+Sport to cykl rozgrywek prowadzących do wielkiego finału Mistrzostw Mazowsza w siatkówce. W projekcie tym bierze udział ponad 2000 dzieci z Mazowsza. Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza, działająca na terenie Piaseczna i okolic, zaangażowała się w tym roku w tę imprezę i co miesiąc organizowała turnieje eliminacyjne w Szkole Podstawowej w Józefosławiu.

Ze względu na ich profesjonalne przeprowadzenie Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej, postanowił powierzyć również półfinały i finały rozrywek, które odbyły się 11-12 maja oraz 1-2 czerwca 2019 roku.

Podczas finału mistrzostw pojawili się: Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Obłoza, delegacja z MWZPS w osobie Prezesa Jarosława Miałkowskiego i koordynatora mistrzostw Krzysztofa Trochimiaka oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Józefosławiu Andrzeja Sochockiego. Nagrody dla najlepszych zawodników wręczał patron klubu i niekwestionowana inspiracja dla młodych adeptów siatkówki pan Tomasz Wójtowicz – mistrz świata oraz mistrz olimpijski.

Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza zajęła w klasyfikacji generalnej 3 miejsce Mistrzostw Mazowsza. Jest to najmłodszy klub z tak dużym sukcesem na koncie i fantastycznie rokuje na przyszłość, a także na godne reprezentowanie Piaseczna.