Ilustracja. Ekipa X Fight - Mistrzostwa Polski Kadetów i Dzieci w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light contact
Ekipa X Fight, foto Marcin Pałuba

W weekend 4-6 czerwca 2021 roku w Bałtowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light contact. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych: Dzieci (7-9lat), Kadet młodszy (10-12lat) i Kadet Starszy (13-15lat). W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 663 zawodników z 65 klubów. Klub  Sportowy „X Fight” reprezentowało 23 zawodników.

W pierwszym dniu zawodów walki odbywały się według regulaminu Pointfighting. Wśród dzieci świetnie wypadły nasze dziewczyny, które debiutowały w zawodach tej rangi. Zosia Przybylska i Julia Węgrzyn pokonały wszystkie swoje przeciwniczki i zostały Mistrzyniami Polski. Bardzo dobrze walczyły również nasze 2 reprezentantki w najlżejszej kategorii wagowej. Karolina Chuda stanęła na 2 stopniu podium natomiast Zuzia Węgrzyn zdobyła brązowy medal w tej kategorii wagowej. Obie przegrały z najlepszą zawodniczką turnieju Leną Krystianik z Ninja Academy. W grupie wiekowej Kadetów Młodszych naszym zawodnikom udało się wywalczyć 3 brązowe medale.  Na trzecim stopniu podium stanęli:  Kacper Zięba, Emilia Nieściur i Barbara Styczek. Najwięcej emocji dostarczyły nam pojedynki Kadetów Starszych. Najlepiej spisał się Sebastian Jędraś, który wszystkie swoje walki wygrał przed czasem i pewnie sięgnął po kolejny tytuł Mistrza Polski. Złoto wywalczyła również Izabella Dąbrowska w kat. wag, -46kg. Bardzo dobre pojedynki stoczyli również nasi srebrni medaliści: Daria Niciporuk, Weronika Błażejewicz i Bartosz Dobrowolski. Zwłaszcza Daria i Bartosz zasługują na słowa pochwały, gdyż po bardzo wyrównanych pojedynkach minimalnie ulegli swoim przeciwnikom w walkach finałowych.

Drugi dzień Mistrzostw był przeznaczony na walki w formule Light contact. W tym dniu najlepiej zaprezentował sie Janek Bocheński, który wygrał najliczniej obsadzoną kategorię i został wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów wśród Kadetów Starszych. Doskonałą dyspozycję potwierdził również Sebastian Jędraś, pewnie wygrywając swoją kategorię i zdobywając trzeci tytuł Mistrza Polski w tym sezonie. O pechu może mówić Daria Niciporuk, gdyż znów w walce finałowej zabrakło jej jednego celnego trafienia więcej aby zdobyć upragniony tytuł Mistrza Polski. Na drugim stopniu podium stanął również Gustaw Wielądek, który w kat. wag. -57kg po wygraniu 3 walk eliminacyjnych przegrał finał z zawodnikiem z Legionowa. W sumie na tych zawodach zawodnicy „X Fight” zdobyli 18 medali (6 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych) a dorobek medalowy w formule light contact pozwolił temu klubowi na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej w tej formule.