Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Full contact

1938
Ilustracja. Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Full contact. Na zdjęciu od lewej: Sebastian Jędraś, Elżbieta Świderska, Oliwia Ściągaj i Daria Niciporuk.

Trzy tytuły Mistrzów Polski przywieźli ze Szczecinka zawodnicy KS X FIGHT, gdzie w miniony weekend 18-20 czerwca br. w formule Full-contact rękawice skrzyżowali najlepsi Kickboxerzy w Polsce.

Oliwia Ściągaj, Sebastian Jędraś i Daria Niciporuk udowodnili, że w tym roku są najlepsi w ringu w najbardziej tradycyjnej odmianie Kickboxingu. Największe gratulacje należą się Darii, która w finale kat. -56kg junior młodszy, po bardzo wyrównanej walce pokonała, Julię Szyjkowską z Obrowa. Te zawodniczki spotykały się już 2 razy w finałach Mistrzostw Polski w formułach Light contact i Kick Light. We wcześniejszych pojedynkach lepsza była Julia, lecz tym razem Daria pokazała charakter i pokonała swoją rywalką.

Pewnie po swój kolejny tytuł w tym roku sięgnął również Sebastian, który podobnie jak Daria debiutował w tej formule. Sebastian w tym sezonie nie pozostawia złudzeń swoim przeciwnikom i po raz czwarty staje na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski.

Cztery złote medale Mistrzostw Polski w 2021r. ma też na swoim koncie nasz utytułowana juniorka Oliwia Ściągaj. Oboje są pewnymi kandydatami na Mistrzostwa Europy, które odbędą się na jesieni w Czarnogórze. Brązowy medal w kat. -65kg wywalczyła Ela Świderska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!