Najlepsi sportowcy – stypendyści Burmistrza Piaseczna

2777

19 lutego 2021 roku odbyła się Gala Sportu 2021, czyli Podsumowanie Roku Sportowego 2020 Gminy Piaseczno. W trakcie wydarzenia, które ze względu na pandemię odbyła się w formie online, przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia sportowe 2020 roku, a także wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia sportowe. Zawodnicy, którzy odnieśli największe sukcesy w 2020 roku, otrzymali specjalne stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. W tym roku mamy 66 stypendystów. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem, nagrodzonym najwyższym stypendium sportowym, za wyniki osiągnięte w 2020 roku jest Tomasz Grzesiek z LKS „TRÓJKA” Piaseczno, który zdobył II miejsce na Mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Lista tegorocznych stypendystów:

Mistrzostwa Polski – zawodnicy z klubu nie należącego do gminy / są mieszkańcami w gminie / trenują niszowe dyscyp.
1 Mikołaj Krawczyk Uczniowski Klub Sportowy Zryw jazda szybka na wrotkach
2 Szymon Łykowski AutoMobil klub “Rzemieślnik” karting wyczynowy
3 Kamil Sitniuk Uczniowski Klub Sportowy Zryw wrotkarstwo szybkie
4 Zuzanna Miszczak Akademia Tańca PASO taniec
5 Ewa Golubińska Zawodnik sam się reprezentuje jeździectwo
Mistrzostwa Mazowsza – zawodnicy reprezentują klub nie należący do gminy Piaseczno / mieszkają w Piasecznie
1 Klaudia Hajbowicz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy “Piaseczno” koszykówka
2 Jan Ambrożkiewicz Warszawski Klub Kolarski kolarstwo górskie MTB XCO
3 Leonard Granica Warszawski Klub Kolarski kolarstwo górskie MTB XCO
4 Joanna Orzechowska MUKS “Krótka MYSIADŁO siatkówka / piłka siatkowa
5 Gabriela Kulińska MUKS “Krótka MYSIADŁO siatkówka / piłka siatkowa
6 Weronika Borek MUKS “Krótka MYSIADŁO siatkówka / piłka siatkowa
7 Zuzanna Mazurek MUKS “Krótka MYSIADŁO siatkówka / piłka siatkowa
8 Zuzanna Waldowska MUKS “Krótka MYSIADŁO siatkówka / piłka siatkowa
9 Dominka Bartosz MUKS “Krótka MYSIADŁO siatkówka halowa
Mistrzostwa Polski zawodnicy reprezentujący klub należący do gminy Piaseczno / mieszkają poza gminą Piaseczno
1 Aleks Kozłowski Uczniowski Klub Sportowy Laski pływanie
2 Franciszek Sobieszek Młodzieżowy Klub Sportowy Piaseczno pływanie
3 Arkadiusz Kusiak Ludowy Uczniowski Klub Sportowy “Trójka” kolarstwo
4 Wiktor Sęk Klub Sportowy Victoria Piaseczno piłka ręczna
5 Olech Kovaluchuk Stowarzyszenie Rekreacyjno -Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
6 Wiktor Tkacz Młodzieżowy Klub Sportowy Piaseczno pływanie
7 Damian Anders Stowarzyszenie Rekreacyjno -Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
8 Stanisław Wołek Ursynowsko – Natolińskie Towarzystwo Sportowe biegi na orientację
9 Krzysztof Wójtowicz Ursynowsko – Natolińskie Towarzystwo Sportowe biegi na orientację
III MIEJSCE MISTRZOSTWA MAZOWSZA
1 Weronika Bożek Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy “Piaseczno” koszykówka
2 Kamila Pilarska Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy “Piaseczno” koszykówka
3 Urszula Ciechomska Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy “Piaseczno” koszykówka
4 Kamila Klaus Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
5 Oliwia Paradowska Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
6 Amelia Ostaszewska Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
7 Malwina Dziewońska Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
II MIEJSCE MISTRZOSTWA MAZOWSZA
1 Barbara Dębecka Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
2 Julianna Multan Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
3 Jakub Kamiński Ludowy Uczniowski Klub Sportowy “Trójka” kolarstwo
I MIEJSCE MISTRZOSTWA MAZOWSZA
1 Adrian Pec Stowarzyszenie Rekreacyjno -Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
2 Jan Należyty Uczniowski Klub Sportowy “Return” tenis stołowy
3 Borys Massalski Uczniowski Klub Sportowy “Return” tenis stołowy
4 Bartłomiej Szołkowski Uczniowski Klub Sportowy “Return” tenis stołowy
II MIEJSCE – MISTRZOSTWA POLSKI
1 Piotr Sieliwoniuk Klub Sportowy “X FIGHT” kickboxing
2 Gustaw Wielądek Klub Sportowy “X FIGHT” kickboxing
3 Natalia Woińska Klub Sportowy “X FIGHT” kickboxing
4 Maksymilian Krogulski Klub Sportowy Hubertus badminton
5 Dawid Szymański Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
6 Stanisław Tretter Uczniowski Klub Sportowy “Piątka” zapasy
7 Antoni Tretter Uczniowski Klub Sportowy “Piątka” zapasy
8 Julia Woldan Klub Tańca Sportowego Grawitacja taniec sportowy
9 Aleksandra Płocińska Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
10 Bartosz Kucharski Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe KONDYCJA lekkoatletyka
11 Antonina Żurawska Uczniowski Klub Sportowy “Piątka” karate
12 Adam Szolc Klub Sportowy Hubertus badminton
13 Jan Stempniewski Klub Sportowy Hubertus łucznictwo
14 Jakub Kultys Klub Sportowy Hubertus łucznictwo
15 Jan Miazga Ludowy Uczniowski Klub Sportowy “Trójka” kolarstwo szosowe
16 Patryk Chylewski Klub Sportowy Laura Chylice szachy
17 Anastazja Suda Klub Tańca Sportowego Grawitacja taniec sportowy
18 Jan Jach-Bartha Klub Tańca Sportowego Grawitacja taniec sportowy
19 Jakub Elbe Klub Tańca Sportowego Grawitacja taniec sportowy
I MIEJSCE MISTRZOSTWA POLSKI
1 Michał Matysiak Klub Sportowy Hubertus badminton
2 Jan Sozoniuk Uczniowski Klub Sportowy Bushi Team Karate Kyokushin karate
3 Sebastian Jędraś Klub Sportowy “X FIGHT” kickboxing
4 Oliwia Ściągaj Klub Sportowy “X FIGHT” kickboxing
5 Martyna Witeska Klub Sportowy “X FIGHT” kickboxing
6 Rafał Wójcik Klub Sportowy “X FIGHT” kickboxing
7 Julia Borowiecka Klub Tańca Sportowego Grawitacja taniec sportowy
8 Kinga Obcowska Klub Tańca Sportowego Grawitacja taniec sportowy
9 Dawid Sundrani Klub Tańca Sportowego Grawitacja taniec sportowy
II MIEJSCE MISTRZOSTW EUROPY
1 TOMASZ GRZESIAK Ludowy Uczniowski Klub Sportowy “Trójka” kolarstwo szosowe

Sylwetki stypendystów na slajdach:

(kliknij, aby powiększyć poszczególne slajdy)

Pliki do pobrania:

Pełna wersja prezentacji z Gali Sportu w Piasecznie (.pdf, 27.8 MB)
Lista wszystkich nagrodzonych za osiągnięcia w 2020 roku (.docx, 34.8 KB)

Nagranie Gali Sportu 2021 Piaseczno: