Nie wstydzimy się wstydliwych problemów

710
Urząd Miasta i Gminy Piaseczno został nominowany za realizację projektu pn.: Odczarować wstydliwy problem

Program profilaktyczny “Odczarować wstydliwy problem” realizowany w gminie Piaseczno wybrany został spośród 179 zgłoszonych programów zdrowotnych do grona 30 finalistów konkursu “Zdrowy Samorząd”.

Teraz Rada Konsultacyjna złożona ze specjalistów z dziedziny ochrony zdrowia będzie z tego grona wybierać laureatów. Równolegle prowadzony jest też konkurs dla internautów, którzy mogą oddawać swój głos na wybrany projekt. Zachęcamy do udziału i wsparcia naszej lokalnej inicjatywy na stronie www.portalsamorzadowy.pl

Odczarować wstydliwy problem” to autorskie warsztaty edukacyjno-profilaktyczne w zakresie uroginekologii, które w 2018 roku prowadzone były m.in. w klubach seniora na terenie gminy, podczas Uniwersytety Trzeciego Wieku a także w sali konferencyjnej urzędu.

Choć w konkursie ze względu na swoją oryginalność i innowacyjność doceniono właśnie ten program, to gmina Piaseczno realizowała w ubiegłym roku aż 10 różnych programów zdrowotnych, na który to cel wydała blisko 500 tys. zł. Były to szczepienia przeciwko grypie dla seniorów 65+, szczepienia przeciw pneumokokom,  szczepienia przeciwko HPV, program “Piękny uśmiech” dla dzieci w klasach I-IV, badania w kierunku osteoporozy i badanie słuchu, program profilaktyki przeciwpróchnicowej dla dzieci z klas II, odczarować wstydliwy problem, wsparcie projektu Cud Miód –  zdrowie z natury, kilkukrotnie pomoc logistyczna i opłata za prąd dla mammobusu.