Nieodpłatne zajęcia Nordic Walking dla osób 50+ maj czerwiec 2018

1022
NIEODPŁATNE ZAJĘCIA NORDIC WALKING DLA OSÓB 50+
NIEODPŁATNE ZAJĘCIA NORDIC WALKING DLA OSÓB 50+

Zapraszamy na nieodpłatne zajęcia Nordic Walking. Spotkania prowadzone są przez instruktora z możliwością wypożyczenia kijków i odbywają się w każdą sobotę maja (12, 19, 26) oraz czerwca (9, 16, 23) godz. 9.00. Zainteresowane osoby spotykają się na parkingu Aleja Brzóz w Piasecznie / Górki Szymona.

Zajęcia instruktażowo-treningowe z zakresu techniki Nordic Walking prowadzone przez Fundację “Żyj aktywnie po 50-ce”, mają za zadanie aktywizację oraz propagowanie ruchu wśród seniorów. Cykl 26 nieodpłatnych zajęć będzie prowadzony w każdą sobotę (oprócz okresów wakacyjnych i świątecznych) na terenie Gminy Piaseczno (m.in. Park Miejski, Las Chojnowski, Las Kabacki, Górki Szymona). Oprócz standardowo prowadzonych zajęć w programie przewidziano również dwa marsze historyczno-krajobrazowe: w maju – drogami i szlakami historycznymi na terenie Gminy Piaseczno (tzw. Trakt Królewski) oraz w listopadzie – na terenie wsi lokowanej na ziemi piaseczyńskiej (Żabieniec). Obie imprezy zakończą się wspólnym ogniskiem integracyjnym.

Fundacja “Żyj aktywnie po 50-ce” – po uprzednim zgłoszeniu pod nr tel. 605 645 150 -przewiduje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia kijków.

Fundacja “Żyj aktywnie po 50-ce” została wyłoniona w konkursie ogłoszonym przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno na wspieranie amatorskich projektów obejmujących propagowanie lokalnej turystyki weekendowej i organizację spotkań i innych form aktywności z uwzględnieniem seniorów.