Nieodpłatne zajęcia Nordic Walking dla osób 50+

1688
Nieodpłatne zajęcia Nordic Walking dla osób 50+
Plakat Nordic Walking dla osób 50+

Po przerwie Gmina Piaseczno zaprasza na nieodpłatne zajęcia Nordic Walking dla osób 50+. Spotkania prowadzone są przez instruktora z możliwością wypożyczenia kijków i odbywają się w każdą sobotę we wrześniu 2020 roku o godz. 9.00 – zbiórka w Parku Miejskim ul. Zgoda 8 (przy placu zabaw).

Zajęcia z nordic walking przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych, zwłaszcza do osób 50+, które chcą spędzić czas wolny na świeżym powietrzu, a przy tym poprawić swoją kondycję i wydajność co ma decydujące znaczenie dla ich stanu zdrowia.

Zajęcia instruktażowi – treningowe z zakresu techniki Nordic Walking prowadzone przez Fundację “Żyj aktywnie po 50-ce” mają za zadanie aktywizację oraz propagowanie ruchu wśród seniorów. Cykl 22 nieodpłatnych zajęć będzie prowadzony w każdą sobotę (oprócz okresów świątecznych) na terenie Gminy Piaseczno (m.in. Park Miejski, Las Chojnowski, Las Kabacki, Górki Szymona). Oprócz standardowo prowadzonych zajęć w programie przewidziano również dwa marsze historyczno-krajobrazowe – we wrześniu i w listopadzie.

Fundacja “Żyj aktywnie po 50-ce”, po uprzednim zgłoszeniu pod nr tel. 605 645 150 -przewiduje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia kijków.

Fundacja została wyłoniona w konkursie ogłoszonym przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno na wspieranie amatorskich projektów obejmujących propagowanie lokalnej turystyki weekendowej i organizację spotkań i innych form aktywności z uwzględnieniem seniorów. Zajęcia odbywają się przy wsparciu z budżetu Gminy Piaseczno.