Niezwykli goście w sali Domu Kultury

745

Tym razem Centrum Kultury będzie gościć wyjątkowych aktorów. Podopieczni Domu Dziecka w Pęcherach przygotowują przedstawienie dla potrzebujących dzieci. Dziewczyna z zapałkami ze szczęśliwym zakończeniem, to ich popozycja na zimowe popołudnie. 
 
W podopiecznych Domów Dzieci w Pęcherach drzemią ogromne pokłady energii i chęć zdobywania nowych doświadczeń. Dzieci i młodzież zamieniają się w artystów dzięki pomocy Fundacji Czynów Niezwykłych. – Dzieci pracują nad musicalem „Dziewczynka z zapałkami ze szczęśliwym zakończeniem”.
 
Inicjatywa prowadzona jest w ramach akcji „WOW” – wiara, odwaga, wizja, której konsekwencją jest przegotowanie przedstawienia “Dziewczyna z zapałkami”.
 
Celem akcji jest wystawienie przedstawienia wspólnie z podopiecznymi Domu Dziecka w Pęcherach. Jest to nietypowe przedstawienie znanej bajki Hansa Christiana Andersena. aby pokazać dzieciom, że one również mają co dać. Poprzez występy nie tylko rozwiną swoje pasje, odwagę, wiarę we własne możliwości oraz obycie ze sceną. Będziemy mieć możliwość zagrania dla dzieci, których los również nie oszczędzał i właśnie dlatego uważamy, że jest to niezwykłe przedsięwzięcie!
 
 
Domy Dziecka w Pęcherach zostały wybudowane w 2015 roku. W placówce przebywa 48 osób w wieku 6-20 lat. Do dyspozycji mają cztery budynki, a także jeden administracyjny, gdzie znajduje się mieszkanie dla podopiecznych kończących 18 lat i wchodzących w dorosłe życie. Warto dodać, że wcześniej dzieci i młodzież przebywały w placówce w Konstancinie-Jeziornie, jednak ta została zlikwidowana.
 
 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale w przed i po spektaklu będzie można wrzucić pieniążki do puszki. Całość uzbieranych środków zostanie przekazana potrzebującym dzieciom. 
 

Źródło: Dom Kultury : Niezwykli goście w sali Domu Kultury