Nowa świetlica w Głoskowie-Letnisku

5375
Wizualizacja świetlicy w Głoskowie-Letnisku
wizualizacja - biuro projektowe OMNI architekci z Warszawy

Budynek Świetlicy w Głoskowie-Letnisku zostanie wybudowany w miejscu rozebranego na jesień 2019 r. budynku sklepu spożywczego, który do tego czasu pełnił funkcję świetlicy wiejskiej. Koncepcja świetlicy wykonana w 2018 r. zakłada budowę parterowego, nie podpiwniczonego budynku o całkowitej powierzchni użytkowej ok. 310 m2. Budynek jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych i osób starszych.

Nowoczesna bryła budynku w przyszłości ma pełnić funkcję placówki wsparcia dziennego, a w założeniu budynek świetlicy ma służyć mieszkańcom Głoskowa-Letnisko. Wewnątrz zaprojektowano trzy sale każda po około 60 m2 w tym jedna dla seniorów, sala do zajęć sportowo-ruchowych i sala dla warsztatów. Te dwie ostatnie doskonale sprawdzą się na spotkania mieszkańców i różnego rodzaju uroczystości. Powstanie także kuchnia (cateringowa), pomieszczenie socjalne, porządkowe oraz pomieszczenie administracyjne dla sołtysa. Standard energetyczny budynku będzie spełniał bardzo rygorystyczne normy, które będą obowiązywały od 2021 r. Ocieplenie ścian zewnętrznych, podłogi, stropu i właściwości okien i drzwi będą energooszczędne.

Na zewnątrz zaprojektowano boisko wielofunkcyjne ogrodzone piłkochwytami, miejsce wypoczynku dla seniorów, plac zabaw dla najmłodszych oraz strefę dla młodzieży tj. boisko do koszykówki i jazdy na rolkach. Zaprojektowana przestrzeń zewnętrzna jest w pełni przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, oświetlona, bezpieczna, ogrodzona, a zaprojektowana zieleń ma stworzyć parkowy charakter przestrzeni oraz wprowadzić barierę akustyczną pomiędzy boiskiem, a sąsiadującymi działkami. W koncepcji nie zapomniano o rowerzystach dla których przewidziano wiatę ze stojakami na rowery, a dla zmotoryzowanych dostępne będą miejsca postojowe zlokalizowane od ul. Ogrodowej.

Planowane rozpoczęcie prac budowlanych odbędzie się w 2022 r.