Nowe połączenie z ul. Działkową już gotowe. Na zdjęciu widok z drona: nowy fragment ulicy Cyraneczki an skrzyżowaniu z nowa drogą 10 KDL, drzewa, budynki osiedli.
foto: Robert Widz

Dobiegają końca prace przy budowie kolejnego odcinka ul. Cyraneczki i drogi 10 KDL w kierunku ul. Działkowej. Inwestycja była realizowana przy współfinansowaniu przez okolicznych deweloperów.

Obie budowane w ramach tej inwestycji ulice są już przejezdne.

– Brakuje jeszcze zapór na moście nad Rowem Jeziorki. Trzeba pamiętać że to wciąż plac budowy, więc prosimy o zachowanie ostrożności – mówi wiceburmistrz Robert Widz. – Udało nam się stworzyć nowe połączenia drogowe, bezpieczne dla pieszych i rowerzystów, dzięki którym mieszkańcy ul. Działkowej na odcinku od Wilanowskiej do 10 KDL odetchną, bo ruch przeniesie się na te nowe drogi.

Warta blisko 6 mln złotych inwestycja została częściowo sfinansowana przez deweloperów, którzy realizują w sąsiedztwie budowę swoich osiedli. To efekt podjętych przez władze Gminy przed dwoma laty negocjacji z inwestorami prywatnymi, w sprawie współfinansowania budowy dróg publicznych w Józefosławiu w obszarze inwestycji, które realizują. Gmina pozyskała od deweloperów na budowę obu dróg ok. 2,3 mln zł.

Jeden z inwestorów zobowiązał się również do tymczasowego utwardzenia drogi 16 KDD (ul. Rekreacyjna) o szerokości 6 m na odcinku od drogi 10 KDL do ul. Spacerowej.

W przyszłości ulica Cyraneczki zostanie połączona z ul. Zimową, by zapewnić dojazd do projektowanej szkoły w Julianowie.

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej pojawi się projekt uchwały o nadaniu nazwy nowej drodze. Radni wybiorą nazwę ulicy spośród 3 propozycji: Przyrodnicza, Laurencji, Czarnuszki.