Odznaczeni jubilaci - złote i diamentowe gody czerwiec 2023
foto Marcin Borkowski

16 czerwca 2023 roku w Domu Kultury w Piasecznie odbyła się uroczystość uhonorowania małżeństw, które spędziły ze sobą 50 i 60 lat. Ten wyjątkowy moment z pewnością pozostanie w pamięci małżonków na kolejne lata.

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz wraz z przewodniczącymi Rady Miejskiej Piotrem Obłozą wręczyli Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, tabliczki gratulacyjne, dyplomy oraz kosze upominkowe.

Wydarzenie prowadził Krzysztof Kasprzycki z M-GOPS Piaseczno, który na co dzień zajmuje się tematami senioralnymi. Uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu Weroniki Borkowskiej oraz Marii Sadowskiej. Toastowi z lampką szampana towarzyszył marsz weselny Mendelssohna w wykonaniu przedstawicieli Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej. Część artystyczna organizowana była przez pracowników Centrum Kultury w Piasecznie. Wydarzenie koordynowali i fotografowali zaś pracownicy Biura Promocji i Kultury z Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Złote gody świętowali państwo: Elżbieta Krzeń-Ziomek i Stefan Ziomek, Zofia i Henryk Trynkos, Marianna i Witold Frączyk, Grażyna i Kazimierz Szczepanik, Hanna i Jan Niedźwieccy, Maria i Jan Andziak, Danuta i Henryk Gołkowscy, Hanna i Zenon Drążkiewicz, Zofia i Krzysztof Szeląg oraz Krystyna i Marian Tarczewscy.

Diamentowe gody obchodzili: Maria i Grzegorz Marcinkowscy, Krystyna i Andrzej Chabałowscy, Wanda i Franciszek Wieteska oraz Krystyna i Włodzimierz Zębala.

Gratulujemy! Niech kolejne rocznice będą dla Państwa tak samo szczęśliwe!