Orszak Trzech Króli w Piasecznie

2815
Orszak Trzech Króli Piaseczno 2019

6 stycznia 2019 roku w godz. 12:30 – 14:30 zapraszamy na Orszak Trzech Króli i wspólne kolędowanie w Piasecznie.

Już po raz czwarty ulicami Piaseczna przejdzie Orszak Trzech Króli! Każda z poprzednich edycji gromadziła coraz większe rzesze mieszkańców naszego miasta i okolic, stając się dla wielu nieodłącznym elementem świętowania Uroczystości Objawienia Pańskiego.

Start Orszaku: 12:30 na piaseczyńskim rynku (plac Piłsudskiego)
Finał: 13:15 – kolędowanie z zespołem Rodzinne Granie w Auli Niebieskiej domu parafialnego

Naszym przewodnikiem będzie gwiazda, rozgrzeje nas wspólny śpiew kolęd, a atrakcje zapewnią odgrywane w przestrzeni publicznej sceny związane z narodzeniem Jezusa (tak zwane mansjony). Punktem kulminacyjnym Orszaku będzie pokłon Trzech Króli przy szopce z żywymi postaciami i zwierzętami na placu Jana Pawła II. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników pochodu na wspólne kolędowanie w domu parafialnym, które poprowadzi zespół Rodzinne Granie i jego goście. Miłym i rozgrzewającym akcentem będzie poczęstunek oraz kawa i herbata w orszakowej kawiarence.

W tym roku Orszakowi towarzyszyć będą dwa konkursy. Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody!
1. “Przebierz się na Orszak”. Wystarczy przyjść w przebraniu związanym z tematyką Orszaku i zgłosić się w wyznaczonym punkcie na rynku. Zgłoszenia od godz. 12.
2. “Konkurs na gwiazdę”. Należy wykonać własnoręcznie orszakową gwiazdę betlejemską. Prace będę przyjmowane w dniu Orszaku o godz. 11 w Auli Niebieskiej domu parafialnego.

Z uwagi na przemarsz ulicami miasta, w godzinach 12:15 – 13:15, w centrum miasta wystąpią miejscowe utrudnienia w ruchu.

Orszak wyruszy z rynku ulicą Kościuszki w kierunku ulicy Wschodniej, po czym wracać będzie w kierunku rynku ulicami Kilińskiego, Sierakowskiego, następnie przejdzie przez rynek i ul. Puławską do Palcu Jana Pawła II.

Trasa Orszaku

Nie może Cię zabraknąć! Przyjdź i raduj się razem z nami!

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/541802783000285/