Parking przy szkole prawie gotowy

1334
parking Jazgarzew. Widok drogi, parkingu i budynków z lotu ptaka.
foto Michał Baran

Nowy parking przy szkole w Jazgarzewie ma być gotowy na rozpoczęcie roku szkolnego. Jednak prace na ulicy Szkolnej będą realizowane jeszcze przez kilka pierwszych dni września.

Wakacyjna inwestycja przy szkole w Jazgarzewie jest już mocno zaawansowana. Jednak Wykonawca uprzedził, że do 4 września 2023 r. nie zdąży zakończyć wszystkich prac drogowych. Sam parking przy szkole oraz chodniki mają być już gotowe, ale wciąż trwać będą prace przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Runa Leśnego. W tym miejscu powstanie skrzyżowanie na wyniesieniu. Wykonanie takiego elementu uspokojenia ruchu z kostki brukowej wymaga czasu. W związku z tym w pierwszych dniach września rodzice będą mogli dowozić dzieci do szkoły od strony ronda w Jazgarzewie z dojazdem na parking lub od strony Łbisk z dojściem chodnikiem do szkoły. Realizowany odcinek ulicy Szkolnej będzie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego.

Przepraszamy za utrudnienia i mamy nadzieje, że prace zakończa się w ciągu pierwszych kilku dni roku szkolnego, a po ich zakończeniu społeczność szkolna doceni nową, bezpieczną i komfortową infrastrukturę drogową przy szkole w Jazgarzewie.