Piaseczno Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Złote Polskie MTB

1960
Plakat Piaseczno Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2020. Informacje znajdujące się na grafice są podane w treści wpisu.
Plakat Piaseczno Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Tak jak wszyscy lubią uroki wielobarwnej jesieni, tak i nie sposób będzie oprzeć się wdziękom trasy w Piasecznie. Pośród chojnowskich lasów i jezior kryć będzie się odcinek XC. 4 października 2020 roku odbędzie się Piaseczno Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Natura ma to do siebie, że potrafi z rozmachem eksponować swoje skarby. Najlepszym tego dowodem złota polska jesień, która co roku zaskakuje nas swoją feerią barw, rześkimi porankami płynnie przechodzącymi w ciepłe popołudnia, miękkimi promieniami słońca. Tych jesiennych uroków będzie można intensywnie doświadczyć w Chojnowskim Parku Krajobrazowym. A czemu właśnie tam? To miejsce przedostatniej odsłony tegorocznej Cisowianka Mazovia MTB Marathon. I czekać będzie tam przygotowana przez Cezarego Zamanę trasa w kilku odsłonach. Na zawodników czekają cztery dystanse – począwszy od przystępnego i młodzieżowego Hobby, przez pomyślany głównie dla początkujących dorosłych Fit, a kończąc na wymagającym ½ Pro i królewskim Pro. Te dwa ostatnie zarezerwowane są tylko dla tych, którym niestraszne dynamiczne single tracki, którzy mają parę w nogach, aby wspinać się na kolejne hopki, którzy czują w sobie wystarczająco odwagi, aby przejechać dwukilometrowy odcinek XC.

„Łatwo już było. Gdy wszyscy siedzieliśmy pozamykani w domu i kręciliśmy na trenażerach. Teraz nadrabiamy zaległości, a więc i trasy na Mazovii muszą być bardziej intensywne niż do tej pory. Jazda po odcinku XC Piasecznie jest tego najlepszym dowodem” – zapowiada Cezary Zamana. „Będzie wymagająco. Trzeba będzie tam dać sporo ognia na trasie, aby nie stracić tempa na rollercoasterze, jaki tam wytyczyłem” – dodaje kolarski mistrz Polski.

Wszystkie dystanse przejadą za to przez szumiące, wiekowe lasy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i przemkną nad tamtejszymi stawami. Nie braknie malowniczych widoków – jak przystało na Cezarego Zamanę, zadbał on o balans między wyzwaniami sportowymi a doznaniami estetycznymi.

O jak najlepsze wrażenia zadbają także sponsorzy cyklu. Firma Alltop przyszykowała nagrodę dla zwycięzcy dystansu Fit w kategorii Open Kobiety. CentrumRowerowe.pl przygotowało vouchery zakupowe oraz wysokiej jakości lampki rowerowe Eyen. GO Sport funduje zwyciężczyni oraz zwycięzcy dystansu Fit w klasyfikacji open bony zakupowe o wartości 100 złotych. Firma Hurtap jest sponsorem nagrody fair play. „Zachęcam wszystkich, aby na tej wymagającej, pełnej wyzwań trasie zwracali szczególną uwagę na rywalki i rywali. Jeśli tylko zauważycie, że ktoś potrzebuje wsparcia, pokażcie sportowego ducha i wyciągnijcie ku niemu pomocną dłoń” – apeluje dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Do przyjazdu na zaplanowany na 4 października maraton zachęca także dogodna lokalizacja bazy zawodów. Całość tradycyjnie będzie zlokalizowana na Stadionie Miejskim Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. 1 Maja 16. Tradycyjnie, gdyż ów stadion jest bazą zawodów Cezarego Zamany już od szesnastu lat.

Zapisy na Piaseczno Cisowianka Mazovia MTB Marathon: sts-live.pl/zamanagroup

Strona internetowa zawodów: www.mazovia.zamanagroup.pl