Piaseczno i gospodarka przyszłości – VI debata strategiczna

1039


Burmistrz zaprasza na kolejną debatę w ramach przygotowywanej Strategii Gminy Piaseczno do roku 2040, której tematem będzie Gospodarka przyszłości. Film uzupełniony jest o transkrypcję.

Przed nami szósta z siedmiu debat strategicznych. 20 kwietnia 2023 roku porozmawiamy z ekspertami na temat gospodarki przyszłości. Zapraszamy mieszkańców do dyskusji z ekspertami.

Podczas kolejnej debaty w ramach budowy Strategii Rozwoju Gminy Piaseczno do roku 2040 będziemy rozmawiać o gospodarce przyszłości. O tym jak w perspektywie najbliższych kilkunastu lat zmieniał się będzie rynek pracy, trendy, zapotrzebowanie na poszczególne usługi. Jak na te zmiany reagować może i powinien samorząd? Jakie ma narzędzia w kreowaniu nowoczesnego rynku usług i pracy? Jak sprawić, żeby Piaseczno nie kojarzyło się z wyłącznie z “sypialnią”, ale z miejscem gdzie powstają interesujące branże, startupy, innowacje, ale też gdzie szanuje się i wspomaga tradycyjne, czasem już zapominane zawody jak szewc czy zegarmistrz.

Ilustracja Zaproszenie na debatę Piaseczno i gospodarka przyszłości
Zaproszenie na debatę Piaseczno i gospodarka przyszłości

Zainteresowane osoby zapraszamy 20 kwietnia 2023 roku o godz. 18.00 do sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Osoby, które nie będą mogły pojawić się na debacie w budynku urzędu, zachęcamy do oglądania transmisji online ze spotkania na Facebooku Gminy Piaseczno: www.fb.com/GminaPiaseczno.

Nagranie transmisji z debaty: www.facebook.com.

Więcej informacji na temat debat z ekspertami, można znaleźć na podstronie: STRATEGIA ROZWOJU GMINY PIASECZNO.

Pobierz: Piaseczno i gospodarka przyszłości – podsumowanie debaty (841 KB)