Piaseczyńscy Jubilaci zostali odznaczeni. Na zdjęciu odznaczeni jubilaci oraz wiceburmistrz i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
foto: Joanna Ferlian-Tchórzewska

Złote i diamentowe gody kolejnych piaseczyńskich par zostały uczczone 11 marca 2022 roku. Uroczystość uhonorowania małżeństw, które spędziły ze sobą 50 i 60 lat, odbyła się w Domu Kultury w Piasecznie.

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz wraz z wiceburmistrz Hanną Kułakowską-Michalak oraz przewodniczącymi Rady Miejskiej Piotrem Obłozą i jego zastępcą Michałem Rosą wręczyli Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dyplomy oraz kosze upominkowe.

W gronie świętujących wieloletnie pożycie znalazły się pary, które spędziły ze sobą 50 i 60 lat.

Uroczystość prowadził Paweł Górski z Centrum Kultury. Wydarzenie uświetnił koncert wokalny w wykonaniu Margity Ślizowskiej. Toastowi zaś towarzyszył marsz weselny Mendelssohna w wykonaniu przedstawicieli Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.

W gronie odznaczonych medalami Prezydenta RP par znaleźli się świętujący 50-lecie ślubu: Barbara i Henryk Bęczkowscy, Łucja i Andrzej Lewandowscy, Barbara i Sławomir Olesińscy, Hanna i Wiesław Turek oraz Barbara i Janusza Zielkiewicz.

Za 60 wspólnie spędzonych lat uhonorowani zostali Krystyna i Jerzy Szczęśniak, Elżbieta i Piotr Opasińscy oraz Marianna i Jan Biernat.