Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa wróciła do regularnych kursów

429
Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa
foto: archiwum Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa po przerwie wróciła do regularnych kursów. Od 31 maja 2020 roku znowu zapraszamy na ogólnodostępne przejazdy zabytkowym pociągiem na trasie Piaseczno Miasto – Tarczyn.

Bilety do nabycia w przedsprzedaży na naszej stronie bilety.kolejka-piaseczno.pl oraz w kasie biletowej przed odjazdem pociągu.

Pociąg odjeżdża z zabytkowej stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe (Piaseczno, ul. Sienkiewicza 14) o godzinie 11.00. Pojedziemy przez urocze Zalesie Dolne, miniemy cegielnię w Gołkowie, z okien wagonu zobaczymy tamę bobrów, która powstała w ostatnich miesiącach tuż przy moście naszej kolei, wjedziemy do lasów przed Złotokłosem, by w końcu, mijając stare sady, dojechać do stacji Tarczyn.

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa rozkład jazdyPodczas krótkiego postoju zmienimy kierunek jazdy i ruszymy w drogę powrotną. O 11.45 dojedziemy na przystanek w Runowie, przy którym znajduje się leśna polana. Tu zaplanowany jest postój trwający 1:45 h. W tym czasie pasażerowie pociągu mogą udać się na spacer do lasu, albo odpocząć na polanie. Nasza polana oddalona od siedzib ludzkich jest wspaniałym miejscem relaksu – można się opalać na trawie lub schować w cieniu drzew. Można pograć w piłkę lub badmintona. Ważne jest, aby podczas odpoczynku zachować odpowiedni dystans od innych osób. Pociąg odjedzie z Runowa o godzinie 13.30, a planowany przyjazd do stacji Piaseczno Miasto około godziny 14.00.

W związku z epidemią wdrożyliśmy odpowiednie procedury, aby podróż naszym pociągiem była bezpieczna. Ilość miejsc w pociągu jest ograniczona, a skład dezynfekowany przed, w trakcie oraz po przyjeździe do Piaseczna. W pociągu są dostępne urządzenia z płynem do dezynfekcji dłoni, z których mogą skorzystać pasażerowie.

Zachęcamy do podróży naszym pociągiem.
Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa
www.kolejka-piaseczno.pl

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa
foto: archiwum Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej