PIASECZYŃSKA NOC MUZEÓW 2024

1593
Banner Piaseczyńska Noc Muzeów 2024 Noc Cecylii w Piasecznie
Piaseczyńska Noc Muzeów 2024 Noc Cecylii w Piasecznie

Tegoroczna Noc Muzeów w Piasecznie zostanie połączona z obchodami Roku Cecylii Plater-Zyberkówny. Na mieszkańców czeka bogaty program wydarzeń w różnych częściach miasta.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowej Nocy Muzeów w Piasecznie, która odbędzie się 18 maja 2024 r. Już od godziny 16.00 w różnych miejscach w mieście, zaprezentowane zostaną wystawy, pokazy czy ciekawe działania animacyjne. Wydarzenie rozpoczniemy w Muzeum Piaseczna przy placu Piłsudskiego 10, które udostępni mieszkańcom przygotowaną wystawę stałą.

Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna, Muzeum Piaseczna, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Muzeum Kaset przygotowały szereg atrakcji w parku miejskim, m.in. koncerty, warsztaty, spektakl teatralny, pokaz mody, animacje. Miłośnicy historii zapewne skorzystają z okazji, by zajrzeć do wyremontowanej Poniatówki i posłuchać opowieści o historii zabytkowego dworku i jego mieszkańców.

Miłośnicy piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej nie mogą zapomnieć również o wyjątkowym przejeździe, a także bezpłatnych warsztatach z przewodnikiem przy ul. Sienkiewicza 14.

Galeria za Rogiem, przy ul. Kościuszki 49 przygotowała z kolei nocne ilustrowanie pt. „Świat Cecylii”, które rozpocznie się o godzinie 19.00.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Piaseczyńskiej Nocy Muzeów. Będzie to niezwykła podróż przez historię, kulturę i rozrywkę.

Dla wygody zwiedzających, z Metra Wilanowska w Warszawie będzie kursował bezpłatny autobus linii „P”.

Szczegółowy program dostępny w wydarzeniu: Piaseczyńska Noc Muzeów 2024 Noc Cecylii w Piasecznie.

Plakat wydarzenia Piaseczyńska Noc Muzeów 2024
Piaseczyńska Noc Muzeów 2024