Piaseczyński Dzień Retro i wielkie domino z kaset magnetofonowych

1130
Piaseczyński Dzień Retro i wielkie domino z kaset magnetofonowych

Z okazji 60. urodzin kasety magnetofonowej Muzeum Kaset zaplanowało próbę bicia rekordu w wielkim dominie z kaset. To jeden z punktów bogatego programu Piaseczyńskiego Dnia Retro. 

W sobotę 23 września 2023 r. zapraszamy wydarzenie, które przeniesie jego uczestników o kilka dekad wstecz – Piaseczyński Dzień Retro, zorganizowany przy współudziale Muzeum Kaset, Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa, Muzeum Piaseczna w organizacji oraz Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej i Milanowskiego Muzeum Gier i Komputerów.

Tegoroczna edycja Dni Retro ma szczególną formę, nie tylko dzięki partnerom, ale przede wszystkim tematowi przewodniemu wydarzenia. W tym roku, dokładnie 30 sierpnia, obchodziliśmy 60-lecie kasety magnetofonowej (compact cassette), która zmieniła oblicze słuchania muzyki na świecie. To dzięki niej nośniki muzyczne coraz bardziej „kompaktowały się”, aby ostatecznie zagościć w pamięci smartfonów i internecie.

100 metrów domina z kaset – próba bicia Rekordu Polski

W związku z sześćdziesiątymi urodzinami kasety magnetofonowej Muzeum Kaset postanowiło przygotować wielkie domino z kaset i podjąć próbę ustanowienia Kasetowego Rekordu Polski, czyli ułożenia domina z kaset o długości co najmniej 100 m. Tego dnia czeka nas jednak znacznie więcej atrakcji. W budynku Centrum Edukacyjno-Multimedialnego zaplanowano również m.in. debatę pasjonatów zabytków techniki pt. „Dlaczego cenimy stare urządzenia RTV?”, wystawę retro-komputerów wraz z prezentacją gier retro, koncert rockowego zespołu SHOUT, wystawę poświęconą m.in. polskim kineskopom i monitorom produkowanym w Piasecznie i oczywiście tort w kształcie kasety magnetofonowej. W sąsiedztwie CEM będzie można podziwiać zabytkowe samochody, a piaseczyńską wąskotorówka tego dnia zrealizuje specjalną wycieczkę z nagrodami.

Głównym partnerem wydarzenia jest Gmina Piaseczno. Zapraszamy w godzinach 10.00-17.00. Więcej informacji o wydarzeniu: Piaseczyński Dzień Retro – 60 lat kasety magnetofonowej – kasetowy rekord Polski domino z kaset.

Program Piaseczyński Dzień Retro
Program Piaseczyński Dzień Retro
Program Piaseczyński Dzień Retro
Program Piaseczyński Dzień Retro