Piaseczyński Dzień Retro – 60 lat kasety magnetofonowej – kasetowy rekord Polski domino z kaset

1238
Piaseczyński Dzień Retro - 60 lat kasety magnetofonowej - kasetowy rekord Polski domino z kaset
Piaseczyński Dzień Retro 2023

Zabytkowe samochody, komputery retro i bicie rekordu Polski w… dominie z kaset magnetofonowych – to tylko niektóre z atrakcji Piaseczyńskiego Dnia Retro.

Już 23 września 2023 r. zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które przeniesie uczestników o kilka dekad wstecz. Tego dnia odbędzie się Piaseczyński Dzień Retro, zorganizowany przy współudziale Muzeum Kaset, Muzeum Techniki im. Władysława Drybsa, Muzeum Piaseczna (w organizacji) oraz Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej i Milanowskiego Muzeum Gier i Komputerów.

Tegoroczna edycja Dni Retro ma szczególną formę, nie tylko dzięki partnerom, ale przede wszystkim dzięki tematowi przewodniemu wydarzenia. W tym roku, dokładnie 30 sierpnia, obchodziliśmy 60-lecie kasety magnetofonowej (compact cassette), która zmieniła oblicze słuchania muzyki na świecie. To dzięki niej nośniki muzyczne coraz bardziej „kompaktowały się”, aby ostatecznie zagościć w pamięci smartfonów i internecie.

Wielkie domino z kaset – próba bicia Rekordu Polski

W związku z sześćdziesiątymi urodzinami kasety magnetofonowej Muzeum Kaset postanowiło przygotować wielkie domino z kaset i podjąć próbę ustanowienia kasetowego rekordu Polski. Tego dnia czeka nas jednak znacznie więcej atrakcji. W budynku Centrum Edukacyjno-Multimedialnego i jego sąsiedztwie przewidziano m.in. następujące wydarzenia:
• zlot i rajd samochodów zabytkowych;
• wystawę poświęconą m.in. polskim kineskopom i monitorom produkowanym w Piasecznie;
• wycieczkę wąskotorówką z nagrodami – w każdym wagonie będzie można wygrać nagrody;
• debatę pasjonatów zabytków techniki pt. „Dlaczego cenimy stare urządzenia RTV?”, w ramach której porozmawiamy także o produktach z Polkoloru;
• próbę ustanowienia kasetowego rekordu Polski, czyli ułożenia domina z kaset o długości co najmniej 100 m;
• wystawę komputerów retro wraz z prezentacją gier retro, które powracają obecnie jako filmy fabularne i bez trudu rozpoznawane są przez najmłodszych;
• największy i najsmaczniejszy tort w kształcie kasety magnetofonowej.

Całość uświetni występ rockowego zespołu SHOUT, założonego w 1985 roku w Kłodzku. Muzyka to lekki hard rock połączony z rock and rollem. W 2023 roku zespół Shout po 13 latach przerwy wrócił na scenę w odnowionym składzie i właśnie rozpoczyna swoją trasę koncertową po Polsce. Niebawem planowana jest premiera najnowszego albumu zespołu, a podczas Piaseczyńskiego Dnia Retro mieszkańcy będą mieć okazję wygrać kolekcjonerską kasetę zespołu wydaną specjalnie z okazji wydarzenia.

Głównym partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Zapraszamy w godzinach 10.00-17.00. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej: www.muzeumkaset.pl.

Program wydarzenia Piaseczyński Dzień Retro:

Program Piaseczyński Dzień Retro
Program Piaseczyński Dzień Retro
Program Piaseczyński Dzień Retro
Program Piaseczyński Dzień Retro

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/6316960111749498

Piaseczyński Dzień Retro - 60 lat kasety magnetofonowej - kasetowy rekord Polski domino z kaset
Piaseczyński Dzień Retro 2023