Piaseczyński Teatr ETNA w Czechach

1474
Piaseczyński Teatr ETNA w Czechach

Teatr ETNA Anny Kolanowskiej z Centrum Kultury w Piasecznie, wziął udział w 25. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Modrý Kocour dla amatorów w miejscowości Turnov w Czechach, który odbył się w dniach 19-23 lutego 2020 r.

Na festiwal zaproszeni zostali jako goście specjalni. Mieli obawy przed swoim występem, ale jak się okazało bariera językowa dla widzów oglądających występ piaseczyńskiego teatru nie istniała – wszyscy bardzo dobrze się bawili, a po występie dostali owacje na stojąco. Pomimo występu pozakonkursowo, dostali wyróżnienie SHOOTING STAR OF MODRÝ KOCOUR 2020 i zaproszenie na przyszły rok. Gratulujemy!

W ramach festiwalu Modrý Kocour wzięli również udział w warsztatach z teatru uciśnionych, na których współpracowali z aktorami z Czech oraz Niemiec. Dzięki temu, poznali nowe formy teatralne i sami stworzyli kilka występów, stosując nowo uzyskaną wiedzę.

Jak mówią aktorzy Teatru ETNA, którzy wystąpili na festiwalu, dla nich największą nagrodą były kolejne doświadczenia, nowo poznani ludzie, wspólnie spędzony czas i cudowne wspomnienia. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z pobytu w Czechach, które nam udostępnili.

Więcej informacji o Teatrze ETNA można znaleźć na fanpage www.fb.com/etna.teatr oraz na koncie instagramowym www.instagram.com/teatr.etna