Płatne parkowanie obok Cmentarza Komunalnego przy ul. Julianowskiej

4180
Płatne parkowanie obok Cmentarza Komunalnego przy ul. Julianowskiej. Na zdjęciu parkomaty oraz samochody.

Strefa Płatnego Parkowania rozszerzyła się o miejsca obok Cmentarza Komunalnego w Piasecznie. O zapewnienie większej rotacji miejsc przy ul. Julianowskiej wielokrotnie apelowali mieszkańcy odwiedzający groby bliskich.

Wnioski o zapewnienie większej rotacji miejsc postojowych w sąsiedztwie Cmentarza Komunalnego w Piasecznie wielokrotnie trafiały do władz Gminy Piaseczno. Ostatecznie radni zdecydowali o rozszerzeniu obowiązującej w centrum miasta Strefy Płatnego Parkowania (SPP) również o miejsca wzdłuż ulicy Julianowskiej w sąsiedztwie Cmentarza Komunalnego.

Od poniedziałku 8 listopada zaczną obowiązywać opłaty za postój przy ul. Julianowskiej na odcinku od ul. Technicznej do ul. Okulickiego. Za pierwszą godzinę zapłacimy 2,50 zł, za drugą godzinę 3 zł, za trzecią 3,5 zł, a za czwartą i każdą kolejną po 2,5 złotych. Płatne parkowanie w ramach SPP działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Podobnie jak w pozostałych obszarach SPP przez pierwsze 45 minut danego dnia możemy parkować bezpłatnie. Trzeba jednak pobrać z parkomatu tzw. bilet zerowy i umieścić go w widocznym miejscu za szybą samochodu. Na razie w parkomatach przy ul. Julianowskiej możemy płacić tylko gotówką. Opłaty kartami bankowymi oraz blikiem powinny zostać uruchomione do końca tygodnia.

Płatność za postój można również realizować, korzystając z aplikacji mobilnych (Skycash, mPay, pango, ePARK PL, moBiLET) do czego zachęcamy. Wnoszenie opłat z pomocą aplikacji pozwala uniknąć konieczności zakupu biletów w parkomacie, a dodatkowo nie musimy z góry zakładać na jak długo pozostawimy samochód na parkingu.