„Podaruj Ciszę”

2478

Grupa osób promująca przyjazne środowisku sposoby świętowania sylwestra zachęca do przyłączenia się do akcji „Podaruj Ciszę”.

Celem akcji jest informowanie o szkodliwości fajerwerków i promowanie takich sposobów świętowania, które nie przynoszą cierpienia innym istotom i nie zagrażają środowisku.
Fajerwerki są źródłem stresu dla ludzi, np. dla dzieci oraz dorosłych dotkniętych spektrum autyzmu. Osoby takie bardzo źle reagują na hałas. Huk i błyski mogą także powodować cierpienie u osób chorych na padaczkę. Sylwester to szczególnie trudny czas dla zwierząt, które  muszą w tym okresie mierzyć się z silnym lękiem. Dla niektórych z nich huczna zabawa, organizowana przez ludzi, kończy się śmiercią. Dodatkowo fajerwerki są źródłem zanieczyszczeń powietrza, wytwarzają bowiem dym i pył, który zawiera różne metale ciężkie, związki siarki i węgla oraz inne szkodliwe chemikalia.

Jak można świętować i bawić się inaczej? Propozycje atrakcji innych niż pokazy pirotechniczne znajdują się na stronie: www.podarujcisze.pl

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i świętowania z poszanowaniem innych.

plakat mówiący o szkodliwości fajerwerków. Na pierwszym planie dziki ptak
plakat