Pożegnanie Dyrektor Przedszkola nr 8 w Zalesiu Dolnym

3010
Pożegnanie Dyrektor Krystyny Bernackiej
foto Joanna Ferlian-Tchórzewska

Podczas sesji Rady Miejskiej 21 września 2022 r. pożegnaliśmy przechodzącą na emeryturę wieloletnią Dyrektor Przedszkola Nr 8 w Piasecznie. Pani Krystyna Bernacka swoją karierę zawodową w piaseczyńskiej oświacie rozpoczęła w 1985 roku.

Pani Dyrektor Krystyna Bernacka z piaseczyńską oświatą związana była przez blisko 40 lat. We wrześniu 1985 r. rozpoczęła pracę na stanowisku wizytatora, a następnie zastępcy inspektora oświaty. Następnie 1 września 1990 r. objęła stanowisko dyrektora Przedszkola nr 8 w Piasecznie, które piastowała do 29 sierpnia 2022 r.

Przez ponad 40 lat pracy w oświacie Pani Krystyna Bernacka zawsze priorytetowo traktowała bezpieczeństwo, profilaktykę zdrowia, indywidualne podejście do dziecka, integrację ze środowiskiem rodziców oraz otwartość na współpracę z partnerami lokalnymi. Za swój wkład w rozwój placówki i osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze corocznie otrzymywała nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

– Cieszyła się i wciąż cieszy autorytetem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Pod skrzydłami Pani Krystyny Bernackiej było po prostu wyjątkowe – podkreśliła wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. Burmistrz daniel Putkiewicz przypomniał, że Pani Dyrektor zaczynała pracę w malutkim domku, który był wówczas siedzibą przedszkola, a w ciągu ostatnich lat zarówno otoczenie przedszkola, jak i sam budynek zdecydowanie się zmieniły.  – Życzymy Pani Dyrektor realizacji swoich najśmielszych planów, oczekiwań i marzeń – dodał burmistrz Daniel Putkiewicz i wręczył Pani Dyrektor pamiątkowy obraz przedstawiający budynek przedszkola.

– To jest wyjątkowe miejsce, na które składa się piękny teren, ale też zespół ludzi, z którymi pracowałam i współtworzyłam to miejsce. Kluczem to sukcesu jest bowiem praca zespołowa – podkreśliła Krystyna Bernacka.

Dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor Przedszkole nr 8 w Piasecznie otrzymało m.in. nagrodę grantową w ramach projektu Erasmus+ na realizację projektów edukacyjnych: „Nowe perspektywy Ósemki – z angielskim łatwiej”, „Z irlandzkim wiatrem w drogę po czterolistną koniczynę i garniec złota”, nagrodę grantową dla projektu „Leśne oczko wodne – wielkie centrum obserwacji, badań i doświadczeń” z Fundacji Ekologicznej „Nasza Ziemia”, nagrodę grantową z Funduszu Naturalnej Energii dla projektu „Leśne laboratorium pod chmurką”, nagrodę główną za osiągnięcia w programie edukacji ekologicznej Święto Drzewa – „Czarodziejskie Drzewo” organizowanym przez Klub Gaja.