W ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu rozdajemy książeczki dla dzieci

Na koniec Europejskiego Tygodnia Mobilności Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Piasecznie, która przyłączyła się do kampanii, zaprasza dzieci do głównej Biblioteki Publicznej przy ul. Jana Pawła II w Piasecznie.

Jak można spędzić Europejski Dzień bez Samochodu? Oczywiście przyjść do biblioteki. W dniach 21 i 22 września 2022 roku – dzieci, które przyjdą do Biblioteki Publicznej w Piasecznie i wypożyczą książkę, otrzymają dwa ilustrowane EKOporadniki, w tym jeden w formie kolorowanki – przygotowany z myślą o trwającej kampanii.

W ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu rozdajemy książeczki dla dzieciJeden z poradników wskazuje EKO działania, jakie podejmowane są na terenie gminy Piaseczno, uwzględnia problemy ochrony środowiska w aspekcie czterech żywiołów, do których należą: powietrze, woda, ogień i ziemia. W tematyce kolorowanki poruszane są tematy zanieczyszczenia powietrza, smogu, niskiej emisji, zmian klimatycznych, ochrony powietrza i zrównoważonego transportu, roli zielni w poprawie jakości powietrza. Przewodnikiem wśród wymienionych tematów, jest przyjaciel gminy Piaseczno – baranek Żywiołek. W książeczkach rozpoznawalne są kluczowe miejsca dla miasta i gminy Piaseczno. Sprawdź jakie… 🙂

…Chcę przedstawić Wam w książeczce ciekawostek całą masę
Co pomogą wszystkim dzieciom pojąć środowisko nasze
Więc usiądźcie na dywanie i otwórzcie swoje oczy
Bo przeniosę was w świat bajki – historyjka niech się toczy…

Akcja trwa do wyczerpania zapasów i zrealizowana będzie w związku z udzieleniem Gminie Piaseczno pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację zadania w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022”. Zadanie pn. Działania proekologiczne w Gminie Piaseczno współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Powiązane tematycznie:
Europejski Tydzień Mobilności – rajdy rowerowe i event ekologiczny na Górkach Szymona
Rusza kampania z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności (ETM)

Logotyp Mazowsze dla czystego powietrza Europejski Tydzień Mobilności

#MazowszePomaga #ProgramyWsparcia #SolidarnośćMazowiecka