Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

163

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Złotokłosie reprezentować będą Chojnowski Park Krajobrazowy w wojewódzkim etapie jubileuszowej XX edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Drużyna będąca pod opieką merytoryczną Pani Jadwigi Strzelczyk okazała się być bezkonkurencyjna, zdobywając 74 punkty na 75 punktów możliwych do uzyskania!

W podziękowaniu za udział w rywalizacji Chojnowski Park Krajobrazowy oraz gmina Piaseczno przygotowali upominki dla wszystkich uczestników parkowego etapu konkursu, którym serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy zwycięskiej drużyny.

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - nagrody
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – nagrody

Jednocześnie zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Piaseczno do zapoznania się z walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi parków krajobrazowych położonych na terenie Mazowsza, a w szczególności najbliższego nam Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. W celu lepszego poznania świata roślin i zwierząt zamieszkujących ten chroniony obszar przedstawiciele parku udostępniają filmy przyrodnicze prezentujące najciekawszych mieszkańców chojnowskiej kniei. Zapoznanie się z bogactwem przyrodniczym lasów, łąk i mokradeł znajdujących się na terenie gminy Piaseczno pozwoli lepiej zrozumieć cele, dla których powoływane są formy ochrony przyrody oraz działania ochronne wykonywane na ich rzecz.

Filmy można obejrzeć pod linkiem:

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać pod linkiem:

http://parkiotwock.pl/aktualnosci-kpk/item/1342-wyniki-etapu-parkowego-xx-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-poznajemy-parki-krajobrazowe-polski