Prace ziemne na ul. Jutrzenki – utrudnienia w ruchu. Na zdjęciu budowa ul. Jutrzenki, w tle bloki.
foto: Robert Widz

Trwają prace przy budowie ul. Jutrzenki w Józefosławiu. Wykonawca informuje o planowanym rozpoczęciu prac ziemnych, co wiąże się z utrudnieniami w ruchu.

W ramach inwestycji polegającej na budowie ważnego połączenia drogowego pomiędzy ulicami Geodetów, XXI wieku i Wenus rozpoczyna się etap prac ziemnych, z którymi wiążą się istotne utrudnienia w ruchu. Od poniedziałku 29 listopada 2021 roku wykonawca rozpocznie prace związane z budową kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Wenus w kierunku ul. XXI Wieku. Wjazd i wyjazd na teren osiedli będzie możliwy od ul. Wenus. Prace potrwają do przerwy świątecznej, a jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, będą kontynuowane zaraz po świętach.

W związku z niepokojem mieszkańców dotyczącym zagospodarowania zieleni wzdłuż ul. Jutrzenki, zwłaszcza na odcinku drogi sąsiadującym z istniejącymi tam magazynami, informujemy, że ostateczny kształt nasadzeń na ul. Jutrzenki zostanie zaprojektowany po zakończeniu prac drogowych.

– Jest to związane z tym, że podczas budowy ul. Jutrzenki zostanie określony ostateczny przebieg infrastruktury podziemnej wraz z nowymi przyłączami do kanalizacji deszczowej, lokalizacja zjazdu na teren wspólnoty przy ul. XXI Wieku 21 oraz ukształtowanie skarpy przy granicy z nieruchomością położoną na działce 119/15 – informuje wiceburmistrz Robert Widz. – Mieliśmy świadomość, że te elementy drogi zostaną określone na etapie budowy, stąd nie ma w projekcie budowlanym wskazania nowych nasadzeń drzew. Przy nowych inwestycjach drogowych sadzimy nowe drzewa wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, ale nie zawsze dzieje się to w trakcie budowy drogi. Pragniemy Państwa uspokoić, że drzewa na przebudowanym odcinku ul. Jutrzenki się pojawią i będą one jakościowe znacznie lepsze od dotychczasowych grabów.

Po zakończeniu budowy drogi  zostanie przygotowany projekt nowych nasadzeń, który skonsultujemy z mieszkańcami. Przewidujemy, że takie konsultacje będą mogły się odbyć w marcu/kwietniu 2022 roku.