Projekt “Tu, gdzie żyję” edycja III

1240
Zdjęcie grupowe uczestników historycznej gry terenowej
Zdjęcie grupowe uczestników historycznej gry terenowej "Tu, gdzie żyję" - foto: Marcin Borkowski

Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym i Szkoła Podstawowa im. Ewy Krauze w Zalesiu Dolnym, po raz trzeci zrealizowały historyczną grę terenową związaną z dziejami Piaseczna, Zalesia Dolnego oraz Zalesia Górnego.

Celem projektu jest przybliżenie naszej młodzieży historii związanej z miejscami, w których żyjemy, codziennie mijamy, a o których tak często niewiele wiemy. W grze uczestniczyli uczniowie wyżej wymienionych szkół. Tegoroczna edycja była związana z dziejami Zalesia Dolnego i Piaseczna z okresu II wojny światowej.

Gra zakończyła się na Stadionie Miejskim w Piasecznie, gdzie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Wydarzenie podsumowała i pogratulowała zwycięzcom – II Zastępca Burmistrza – Hanna Kułakowska-Michalak.

Organizatorami projektu, byli nauczyciele i harcerze ze szkół w Zalesiu Dolnym i Zalesiu Górnym m.in.: Izabela Jurek – Szkoła Podstawowa im. Ewy Krauze, Agnieszka Gasper, Sebastian Sęk, Agnieszka Wojdyna i Robert Pazdrowski – Szkoła Podstawowa w Zalesiu Górnym oraz harcerze z tej szkoły.