Przedszkolaki uczyły się tolerancji

2753
Przedszkolaki uczyły się tolerancji. Na zdjęciu grupa przedszkolaków z plakatem, pod napisem: Dzień Tolerancji 2021.
foto: Przedszkole nr 11 "Nefrytowy Zakątek"
Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji w w Przedszkolu Nr 11 “Nefrytowy Zakątek” w Piasecznie odbyły się specjalne zajęcia i zabawy.
We wtorek 16 listopada przedszkolaki z “Nefrytowego Zakątka” świętowały Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Podczas zajęć rozmawiały o różnorodności między ludźmi w kontekście koloru skóry, kultury, narodowości, niepełnosprawności i statusu społecznego.
Przedszkolaki uczyły się tolerancji. Na zdjęciu dzieci wykonują prace plastyczne.
foto: Przedszkole nr 1 “Nefrytowy Zakątek”

– Dzieci w trakcie zabawy “Jestem wrażliwy na drugiego człowieka” uczyły się postawy otwartości i wrażliwości wobec innych. Wcielały się również w rolę osób niepełnosprawnych, aby łatwiej zrozumieć ich potrzeby. Na koniec wszystkie grupy wykonały plakaty z hasłami, ilustrującymi szerokie rozumienie słowa TOLERANCJA – relacjonuje mgr Katarzyna Bojek z Przedszkola nr 11. – Zajęcia pomogły dzieciom zrozumieć, że patrzenie na drugiego człowieka przez pryzmat jego odmienności  powoduje obniżenie poczucia własnej wartości danej osoby natomiast akceptacja i szacunek pozwala dostrzec to, co w nas najbardziej wartościowe.

Przedszkolaki uczyły się tolerancji. Na zdjęciu dzieci pokazujące uśmiechnięte buźki - rysunki.
foto: Przedszkole nr 1 “Nefrytowy Zakątek”