Przekaż 1% podatku w gminie Piaseczno

Przekaż 1% mieszkańcom naszej gminy

Przygotowaliśmy podstronę nasi sąsiedzi, na której umieszczamy informacje o naszych mieszkańcach, którzy potrzebują naszego wsparcia poprzez przekazanie im 1% podatku dochodowego. Wesprzyj naszych sąsiadów.

Jeżeli mieszkasz na terenie gminy Piaseczno, potrzebujesz 1% wsparcia i chciałbyś o tym poinformować innych, to zgłoś się do nas. Prześlij nam kilka słów na swój temat i załącz dodatkowo zdjęcie lub grafikę informującą o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego. Maila prześlij na adres: urzad@piaseczno.eu z adnotacją, aby przesłać go do Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno.

Wyszukiwarki organizacji, którym możesz przekazać 1% podatku:

Pomóż budować lokalną społeczność na terenie gminy Piaseczno. Przekaż 1% podatku wybranej Organizacji pozarządowej lub Organizacji Pożytku Publicznego, które funkcjonują na naszym terenie i której chcesz pomóc. Skorzystaj z wyszukiwarki w rejestrze OPP na stronie podatki.gov.pl lub na stronie Portalu Organizacji Pozarządowych pozytek.ngo.pl. Kliknij na wybraną grafikę, która przekieruje Ciebie na oficjalne wyszukiwarki organizacji:

Zweryfikuj KRS i dane przy przekazywaniu 1% podatku

Pojawiły się w mediach sygnały o tym, że podatnicy w oficjalnym ministerialnym formularzu nie mogły wybrać konkretnej organizacji pożytku publicznego. Dotknęło to m.in. bardzo popularną wśród podatników i często wybieraną w zeznaniach podatkowych Fundację “Zdążyć z pomocą”.

Problem został rozwiązany i obecnie można bez przeszkód przekazywać 1% za pośrednictwem platformy Twój e-PIT. Zespół Pomocy Technicznej Twój e-PIT zapewnia o przywróceniu funkcjonalności platformy.

Przy wypełnianiu swojego zeznania podatkowego za pomocą oficjalnego serwisu podatki.gov.pl, sprawdź, czy wybrana przez Ciebie organizacja pożytku publicznego (OPP) jest widoczna w wyszukiwarce i można ją wpisać do zeznania.

Jak przekazać 1% podatku w usłudze Twój e-PIT?

Jak przekazać 1% podatku w usłudze Twój e-PIT? Informacje dla organizacji pożytku publicznego (OPP) i osób, które chcą przekazać 1% podatku dla OPP w ramach nowej usługi Twój e-PIT.

Twój e-PIT usługa dostępna od 15 lutego.

 1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz e-Urząd Skarbowy, a potem Twój e-PIT.
 2.  Uwierzytelnij się
  1. Zaloguj się przez login.gov.pl to jest profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną
  2. lub wpisz swoje dane:
   • PESEL (albo: NIP i datę urodzenia)
   • kwotę przychodu z deklaracji za rok 2019
   • kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2020 roki potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za 2019 r. Jeżeli otrzymałeś informację od organu rentowego (PIT-40A) i w 2019 r. nie rozliczyłeś się samodzielnie – podaj kwotę nadpłaty/do zapłaty z PIT-40A
  3. lub użyj aplikacji mObywatel
 3.  Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP.
 4.  Jeśli robisz to po raz pierwszy:
  1. wybierz z listy numer KRS tej OPP, której chcesz przekazać 1% podatku
  2. wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz)
  3. zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie OPP informacji o 1% podatku
 5.  Jeśli chcesz zmienić OPP:
  1. wybierz opcję „Zmieniam organizację”
  2. wybierz z wykazu OPP numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1%
  3. wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz)
  4. zatwierdź tę zmianę
 6.  Jeśli chcesz zmienić tylko cel szczegółowy:
  1. wybierz opcję „Zmieniam organizację”
  2. nie zmieniając numeru KRS, edytuj informację o celu szczegółowym
  3. zatwierdź tę zmianę
 7.  Zaakceptuj i wyślij zeznanie

Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę OPP, która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według informacji z ubiegłego roku. Możesz edytować te dane.

Twój e-PIT wylicza kwotę 1% podatku na podstawie aktualnych danych.

Jak przekazać 1% podatku w usłudze Twój e-PIT?