Punkt szczepień przeciwko COVID-19 w Piasecznie

Informujemy, że od 23 sierpnia 2021 roku punkt szczepień powszechnych PSP Gminy Piaseczno został przeniesiony z Ratusza przy pl. Piłsudskiego 1 do Szpitala św. Anny w Piasecznie. Aktualnie pacjenci mogą skorzystać ze szczepień w punktach przy ul. Szkolnej 1 oraz ul. Mickiewicza 39 (wejście główne).

Na szczepienie można zapisać się dzwoniąc na numer 539 146 322 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 lub pod numer telefonu 22 735 4100 od 7.00 – 18.00 od poniedziałku do piątku, lub wysyłając e-mail na adres szczepienia.piaseczno@emc-sa.pl. Można również samodzielnie zapisać się poprzez stronę e-rejestracja (ezdrowie.gov.pl), a także w recepcji szpitala oraz przychodni przyszpitalnej przy ul. Mickiewicza 39.

Terminy szczepień są uzależnione od ilości chętnych tak, aby optymalnie wykorzystać ilość dawek dostępnych w fiolce danej szczepionki. Dostępne są wszystkie rodzaje szczepionek.

Dla punktu PSP Gmina Piaseczno oraz punktu EMC Piaseczno została podpisana umowa z Ochotniczą Strażą Pożarną w Złotokłosie w zakresie m.in. transportu pacjentów do punktu szczepień (w obie strony), co istotnie ułatwia możliwość zaszczepienia się pacjentom.

Szpital św. Anny w Piasecznie jest w trakcie rozmów z Kołami Gospodyń Wiejskich w celu zapewnienia możliwości zaszczepienia się podczas festynów oraz ze szkołami na terenie gminy Piaseczno w celu zapewnienia szczepień dla uczniów szkół.

Powiązane tematycznie:
#SzczepimySię osiągnijmy razem zbiorową odporność