Rozpoczęły się nasadzenia zieleni niskiej na pl. Piłsudskiego. To kolejny etap prac przy zmianie oblicza piaseczyńskiego rynku.

Do posadzonych na początku maja drzew, dołączają kwiaty, trawy i byliny. To kolejny etap realizacji większego projektu obejmującego zazielenienie zarówno placu Piłsudskiego, jak i skweru na rogu ulic Puławskiej i Jana Pawła II. W ścisłym centrum miasta pojawiło się już kilkanaście nowych dużych drzew – na płycie rynku, wzdłuż ulicy Warszawskiej oraz w sąsiedztwie kościoła św. Anny. Nasadzenia realizuje specjalistyczna firma ogrodnicza, która będzie odpowiadać również za pielęgnację roślin, a w razie potrzeby wymianę na nowy egzemplarz w ramach gwarancji.

Prace na pl. Piłsudskiego powinny się zakończyć jeszcze w sierpniu. Realizacja inwestycji w sąsiedztwie zmodernizowanej remizy OSP przy ul. Puławskiej, niestety przedłuża się ze względu na problemy z infrastrukturą podziemną. Mamy jednak nadzieję, że po zakończeniu nasadzeń i posadowieniu ławek, nowa, zielona przestrzeń centrum miasta, będzie zachęcać mieszkańców do spacerów.

Powiązane tematycznie:

Więcej zieleni na rynku i skwerze