Punkty mobilne PSZOK w Złotokłosie i Jazgarzewie

1202

Szanowni mieszkańcy!
Uprzejmie informujemy, że od 1 marca 2023 roku zostały uruchomione 2 punkty mobilne PSZOK znajdujące się w:

Złotokłosie, na terenie placu targowego przy ul. 3 Maja, który działa w każdą 3. sobotę miesiąca w godz. 09.00-12.00 (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy)
Jazgarzewie na parkingu przy szkole podstawowej przy ul. Szkolnej, który działa w każdą 3. sobotę miesiąca w godz. 13.00-16.00 (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy).

Harmonogram funkcjonowania powyższych punktów znajduje się na stronie internetowej www.odpady.piaseczno.eu w zakładce „Mobilne punkty – harmonogram”.
W mobilnych punktach mieszkańcy Gminy Piaseczno mogą bezpłatnie oddać następujące odpady pochodzące z gospodarstw domowych:

odpady wielkogabarytowe (np. meble czyli stoły krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele itd., dywany, materace, wykładziny, meble ogrodowe, dużych rozmiarów donice ogrodowe, rowery, duże zabawki, wózki i foteliki dziecięce)
zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, m.in. świetlówki i żarówki energooszczędne, sprzęt AGD, audio-video, komputerowy, elektronarzędzia, zabawki elektryczne i elektroniczne
zużyte baterie i akumulatory
tekstylia i opakowania z tekstyliów
odpady ulegające biodegradacji w tym: gałęzie do wysokości 1 m, trawa, liście
popiół i żużel
środki ochrony roślin i opakowania po tych substancjach
resztki farb i rozpuszczalników w opakowaniach
zużyte opony
frakcje surowcowe opakowaniowe
odpadowe środki chemiczne
frakcje surowcowe (papier, tektura, butelki szklane i plastikowe).

W mobilnych punktach nie będą przyjmowane: odpady budowlane i rozbiórkowe, oleje i tłuszcze, przeterminowane leki. Te odpady można oddać bezpłatnie do PSZOK znajdującego się w Piasecznie przy ul. Technicznej 6. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-18.00 i w soboty w godz. 09.00-17.00 (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy).
Mieszkańcy, którzy oddają odpady mogą zostać poproszeni o okazanie kopii złożonej deklaracji lub potwierdzenia wniesienia opłaty za gospodarowanie odpadami.

Źródło: Gospodarka Odpadami : Punkty mobilne PSZOK w Złotokłosie i Jazgarzewie