Plakat wydarzenia Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2021 - rajdy rowerowe z przewodnikiem
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2021 - rajdy rowerowe z przewodnikiem

W najbliższy weekend, 18–19 września 2021 roku zapraszamy na rajdy rowerowe z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Do przejechania będą trasy 30 km i 45 km. Start o godz. 10.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie.

Po rocznej przerwie powracają rajdy rowerowe z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Miłośników dwóch kółek zapraszamy w najbliższy weekend (18–19 września) o godz. 10.00 na plac Piłsudskiego w Piasecznie. Stamtąd wystartują dwa rajdy. Pierwszy (w sobotę) zaplanowano z myślą o osobach, które już w tym sezonie trochę jeździły i bez problemu są w stanie pokonać większy dystans – około 45 km. Drugi (w niedzielę) przeznaczony jest dla rodzin. Tu do pokonania będzie około 30 km. Trasy opracowała i przewodnikiem po nich będzie Edyta Olesińska.

W czasie wypraw planowane są godzinne przerwy integracyjne z ogniskiem (trzeba zabrać ze sobą własny prowiant oraz wodę). Na uczestników czekają również warsztaty w ramach programu ochrony powietrza oraz konkurs z nagrodami. Każdy rowerzysta otrzyma kamizelę odblaskową. Na wycieczki nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział jest bezpłatny. Tempo rekreacyjne. Wybierając się na nie warto pamiętać o założeniu kasku na głowę, zabraniu ze sobą zapasowej dętki oraz dobrego humoru.

Rajdy organizowane są przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej UMiG Piaseczno, Fundację Violet Kiwi. Patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews. Koordynatorem akcji jest Agnieszka Jarzębska-Isio.