Filmowa relacja z III Piaseczyńskich Senioraliów. Film posiada kwestie dialogowe i napisy.

Tegoroczne Piaseczyńskie Senioralia rozpoczęły się paradą seniorów głównymi ulicami miasta. Zawody odbyły się na stadionie miejskim w Piasecznie, gdzie na uczestników oprócz zmagań sportowych czekały też inne atrakcje.

W sobotę 15 czerwca 2024 roku ze skweru Kisiela na stadion miejski w Piasecznie wyruszyła kolorowa parada seniorów, którzy następnie zmierzyli się w różnych dyscyplinach w ramach III Piaseczyńskich Senioraliów. Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordową liczbę uczestników i widzów, którzy z entuzjazmem wspierali swoich bliskich w licznych konkurencjach – od biegu pokoleń, przez rzut oszczepem piankowym czy przeciąganie liny, aż po bieg z balonem w parach czy sztafetę z jajkiem. Oprócz zmagań sportowych nie zabrakło też wielu innych atrakcji, m.in. wspólnego odtańczenia belgijki. Tegoroczne Senioralia wygrał Klub Senior+ z Józefosławia, który zdobył prestiżowy, przechodni Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Piaseczyńskie Senioralia to coroczne wydarzenie dedykowane seniorom, ale otwarte dla wszystkich mieszkańców. Ma na celu promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz integracji społecznej wśród starszych mieszkańców gminy Piaseczno. Impreza odbywa się pod patronatem burmistrza, który osobiście wręcza puchary i medale zwycięzcom.

Data publikacji: 20.06.2024 r. MGOPS Piaseczno